MojAndroid

24. septembra 2024 predstavila firma Nothing sídliaca v Londýne svoje prvé otvorené stereo slúchadlá s názvom Nothing Ear (open). Výhodou ich otvorenej konštrukcie je, že poslucháč má prehľad o svojom okolí a zároveň mu je poskytnutá skvelá kvalita zvuku v kombinácii s pohodlným nosením. Informácie priniesol výrobca v tlačovej správe.

Nothing Ear (open): Cena a dostupnosť na Slovensku

Nothing Ear (open) si už môžete predobjednať na webe nothing.tech, prípadne u internetového predajcu Alza.sk, a to za odporúčanú cenu 155 €. Oficiálne predaj bude zahájený 7. októbra 2024.

Slúchadlá, ktoré využívajú AI algoritmy

Nothing Ear (open) prichádzajú s vlastnou technológiou Open Sound pre vytvorenie pohlcujúceho zvukového zážitku. Zároveň však bude mať používateľ prehľad o svojom okolí bez toho, aby to bolo na úkor kvality zvukového podania slúchadiel. Audio je podľa slov výrobcu dokonale vyvážené a smerové reproduktory so systémom zvukového tesnenia minimalizujú únik zvuku pre zaistenie maximálneho súkromia.

Nothing Ear (open)
Zdroj: Nothing

Slúchadlá opäť aplikujú dizajnovú filozofiu firmy Nothing a kladú dôraz na kvalitné a precízne spracovanie, pričom sa podarilo ponechať nízku hmotnosť jediného slúchadla na úrovni iba 8,1 gramu. S puzdrom, ktorého hrúbka činí len 19 mm, ide o jedny z najtenších a najľahších slúchadiel svojej kategórie. Vďaka tomu nebudete mať problém ich nosiť všade so sebou, napríklad vo vrecku.

Údajne budú sedieť každému

O tom, že nové Nothing Ear (open) sadnú každému, si je výrobca istý. Implementoval trojbodový systém vyváženia. Silikónové háčiky zaisťujú bezpečné a nenáročné uchytenie, ktoré sa prispôsobí každému uchu. Slúchadlá držia stabilne a preto sú vhodné aj na športové aktivity.

Nothing Ear (open)
Zdroj: Nothing

Komponenty meniča sú o 30 % ľahšie než u bežných slúchadiel. Stupňovitý menič fyzicky približuje reproduktor bližšie k uchu bez toho, aby si to používateľ všimol a degradovalo to úroveň jeho pohodlia. Aplikuje sa automatický algoritmus menom Bass Enhance pre zvýšenie výkonu v oblasti nižších frekvencií. Ten je zrejme potrebný z dôvodu, že slúchadlá sú ľahké, čo ich predurčuje ku kvalitnejšej reprodukcii stredných až vysokých tónov.

ciara siva

Mohlo by vás zaujímať:

ciara siva

Pokročilý, hlbší zvuk, je však zabezpečovaný samotnými titánovými meničmi so stupňovitou geometriou. Majú špecifický tvar, ktorý znižuje skreslenie a vylepšuje výkon v oblasti nízkych frekvencií. Aj napriek otvorenej konštrukcii sa tak budete môcť tešiť na solídne podanie basovej zložky. Titánový povrch navyše reprodukuje vyššie frekvencie, čoho výsledkom má byť čistý, vyrovnaný zvuk.

Skvelá výdrž na jedno nabitie

Ako je na tom batéria? Výrobca udáva výdrž 8 hodín na jedno nabitie a až 30 hodín s nabíjacím puzdrom. Nothing Ear (open) sú tak vhodné na celodenné počúvanie hudby či podcastov. Za dobu 10 minút nabíjania sa dočkáte predĺženia výdrže o ďalšie 2 hodiny.

Nothing Ear (open) obsah balenia
Obsah balenia | Zdroj: Nothing

So slúchadlami môžete aj telefonovať. Technológia Clear Voice zaistí čisté hovory aj v náročných okolitých podmienkach. Využívajú sa AI algoritmy, ktoré vylepšia váš hlas a odizolujú okolité ruchy. Všetko vraj bolo natrénované na vyše 28 miliónoch hlukových scenárov.

Novinka disponuje funkciou pre duálne pripojenie pre umožnenie bezproblémovej konektivity medzi viacerými zariadeniami. Pre hráčov mobilných hier je k dispozícii režim s nízkym oneskorením zvuku.

Nothing Ear (open) integrujú hlasové ovládanie ChatGPT

Vďaka integrácii s ChatGPT môžu používatelia pristupovať k rozličným dátam v reálnom čase priamo pomocou Nothing Ear (open). Funkcia je dostupná prostredníctvom aplikácie Nothing X. Slúži na umožnenie hlasového ovládania AI chatbota.

Nothing Ear (open)
Zdroj: Nothing

Konkurencia pre Nothing Ear (open)

Konkurenciu budú pre nové slúchadlá Nothing s otvorenou konštrukciou predstavovať napríklad Samsung Galaxy Buds3, Huawei FreeClip, JBL Live Flex 3, Shokz OpenFir Air či Apple AirPods 4.

Huawei FreeClip
Huawei FreeClip

Novinky v rámci Nothing OS 3.0

Na záver sme sa dozvedeli aj informácie ohľadom hlavných noviniek v používateľskom rozhraní Nothing OS 3.0, ktoré príde aj na všetky existujúce smartfóny tejto značky.

  • Galéria Nothing: Ponúka rýchlejšie a plynulejšie prechody medzi fotoaparátom a galériou až o 25 %. Obsahuje tiež funkcie umelej inteligencie, ako sú automatická kategorizácia obrázkov, odstránenie pozadia alebo zvýraznenie spomienok.
  • Prepracovanie zamykacej obrazovky: Lepšia optimalizácia priestoru, pridanie viacerých možností prispôsobenia, nové ciferníky a rozšírenie oblasti widgetov.
  • Ponuka rýchleho nastavenia: Nový dizajn, založený na rovnakej mriežke ako domovská obrazovka, umožňuje oveľa viac prispôsobenia pomocou zmeny usporiadania alebo zväčšenia prvkov. Automatický jas – V reakcii na požiadavky komunity Nothing je teraz možné funkciu automatického jasu zapínať a vypínať kliknutím na ikonu.
  • Inteligentná ponuka: Teraz využíva umelú inteligenciu na kategorizáciu aplikácií a na základe faktorov, ako je obdobie dňa a používanie telefónu, zobrazuje tie, ktoré budete pravdepodobne používať ako ďalšie. Tiež si môžete pripnúť obľúbené aplikácie pre ľahší prístup a rýchlejšiu navigáciu.
  • Nový widget odpočítavania: Umožňuje sledovať viacero odpočítavaní naraz, napríklad kľúčové dátumy, dni od dôležitých udalostí alebo priebeh narodenín.
  • Nové zdieľané widgety: Umožňuje prepojenie používateľov zdieľaním synchronizovaného obsahu s inou osobou, napríklad počet prejdených krokov, čas strávený na telefóne, fotografie alebo počasie. Pridáva tiež zábavné interakcie pomocou nálepiek a reakcií.
  • Typografia: Nothing prehodnotil a prepracoval typografiu v celom systéme Nothing OS, aby bola čitateľnejšia a jednoduchšia na prácu s telefónom.
  • Dot Engine: Nový Dot Engine poháňa animácie v celom operačnom systéme a vytvára vizuálnu spätnú väzbu aj veľmi pôsobivé prechody.

Diskutovať o tomto článku môžete aj na našej stránke AndroidForum. Ak hľadáte odpoveď na problém so svojím mobilným zariadením, aplikáciou alebo príslušenstvom, opýtajte sa v našom novom AndroidFóre

Náš tip
Budú kremíkové batérie riešením pre dlhšiu výdrž smartfónov?

25.9.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+