MojAndroid

Používatelia android zariadení sú už zvyknutí na množstvo alternatívnych aplikácií na poznámky v obchode Google Play. Ak im nevyhovuje predinštalovaná aplikácia od výrobcu zariadenia ako je napríklad S Note od Samsungu alebo Google Keep priamo od tvorcu systému, tak môžu využiť napríklad veľmi populárny a komplexný Evernote. Pokiaľ ale niekto hľadá niečo úplne jednoduché a zároveň využíva na PC aj internetový prehliadač Firefox, tak môže využiť nové riešenie od Mozilly. Ich aplikácia Notes by Firefox je síce ešte len v betatestovaní a je veľmi jednoduchá, ale účelu poslúži.

Náš tip
Firefox pre Android a ChromeOS prináša aktualizáciu s opravou kritických chýb Spectre a Meltdown

Podstatou aplikácie je synchronizácia poznámok medzi rozšírením Notes pre internetový prehliadač Firefox a smartfónom. Samozrejme sa dá používať aj bez mobilného a desktopového Firefoxu, ale v takom prípade je jej funkcia skutočne jednoduchá. V podstate môžete písať len jednoduché poznámky bez nulových úprav ako je rich text, vloženie obrázku alebo nákresu. Je možne, že v budúcnosti pribudnú širšie funkcie. Pokiaľ ale máte v desktopovom Firefoxe príslušné rozšírenie, môžete využiť synchronizáciu a všetky poznámky, ktoré ste si vytvorili pri prehliadaní webu na PC, mať po ruke na smartfóne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.7.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+