MojAndroid

Spoločnosť Samsung má za sebou najväčšiu kauzu vo svojej histórii. Vybuchujúci Note 7 ju bude v celkovom merítku stáť približne 17 miliárd dolárov, no zdá sa, že škody budú časom len pribúdať. A nebudú len materiálne. Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý zorganizovala spoločnosť Branding Brand totižto Samsung nepríde len o peniaze, ale aj o zákazníkov.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-15

Branding Brand vyspovedal 1000 majiteľov Samsung zariadení vo veku 18 – 65 rokov, pričom až 40% z nich tvrdilo, že si už nekúpi ako ďalší smartfón zariadenie Samsung. Toto číslo bolo pred “kauzou Note 7” o 6% nižšie (september 2016). Až 30% opýtaných pritom nikdy nevlastnilo iný, ako Samsung smartfón. Tí, ktorí tvrdili, že si už nekúpia ďalší smartfón od juhokórejského výrobcu, chcú až v 62% prípadov ostať pri Androide, len si chcú kúpiť model iného výrobcu (predtým 57%). 30% ľudí chce prejsť na úplne inú platformu, čiže iOS. Zaujímavým je údaj o tom, že až 8% opýtaných si namiesto Samsungu plánuje kúpiť nové Pixel smartfóny.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Rozprávkový začiatok nasledovaný strmým pádom | TÉMA

Samsungu zrejme bude ešte chvíľu trvať, kým sa celkovo spamätá z kauzy, ktorá sa rozoberá už niekoľko týždňov. Myslíme si, že správnym krokom pre najväčšieho výrobcu Android zariadení by bolo vytvorenie úplne novej smartfónovej značky, ktorá by začala s “čistým štítom”, no Samsung si veľmi potrpí na označenie Galaxy a je viac ako pravdepodobné, že novú značku zariadení nepredstaví. Sami sme zvedaví na to, ako to celé dopadne a situáciu rozhodne budeme sledovať aj naďalej.

Ako na vás vplýva kauza #Note7?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: AndroidCommunity

17.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+