MojAndroid

O extrémne rýchlom nabíjaní pripravovaného Samsungu Galaxy Note 10 sa toho už popísalo veľa. Zvládnuť by mal až 45 W. Najnovšie správy hovoria o tom, že takáto výkonná nabíjačka sa v balení nachádzať nebude. Podľa sammobile.com používatelia v balení očakávanej novinky nájdu nabíjačku s výkonom 25 W. Rovnakú, aká sa nachádza napríklad v balení Samsungu Galaxy S10 5G.

Toto sme už niekde videli

Žeby inšpirácia Applom? Do istej miery možno. Ako iste viete, ani výrobca s logom odhryznutého jablka do balení svojich iPhonov rýchlu nabíjačku nepridáva. Tu je to ale oveľa horšie. Štandardná nabíjačka, s ktorou iPhony prichádzajú na trh, má výkon len slabučkých 5 W. Pri našom teste rýchlosti nabíjania sa s ňou iPhone X nedokázal nabiť ani za 3 hodiny.

Samsung je na tom v tomto smere podstatne lepšie, 27 W je až päťkrát vyšší výkon. No aj napriek tomu by sme očakávali, že Note 10 príde so 45 W nabíjačkou v balení. Pri predajnej cene, ktorá bude naozaj vysoká, by sa to určite hodilo.

Niečo podobné predviedlo už aj čínske moj. Zariadenie zvládne 27 W nabíjanie, avšak v balení sa nachádza “len” 18 W nabíjačka. Ale aj s ňou sa nám Xiaomi Mi 9 podarilo nabiť z 0 na 100 % len za hodinu aj 4 minúty, čo je skvelý výsledok.

Kompletnú tabuľku rýchlosti nabíjanie smartfónov, ktoré sme testovali, si môžete pozrieť tu.

Čo na to kábel?

Toto je dôležitá otázka. 45 W Nabíjačku k Samsungu Galaxy Note 10 si budete musieť dokúpiť. Čo s káblom? Bude ten v balení schopný preniesť taký výkon do zariadenia alebo bude potrebné kúpiť aj kompatibilný kábel, ktorý pravdepodobne nebude lacný? To je možno otázka priamo na Samsungu, v tomto momente je to len vo fáze špekulácií. Avšak všetci veľmi dobre vieme, že pri nabíjaní je dôležitý samotný smartfón, nabíjačka, ale aj kábel. Všetko musí spolu sedieť, aby bol zabezpečený maximálny nabíjací výkon, ktorý výrobca garantuje.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10: dátum predstavenia oficiálne potvrdený
 • Pierre

  Ono tych 45W nie je malo a pri takejto elektronike ani tych 25W. To, ze podporuje tak rychle nabijanie je jedna vec, ale vedia dobre preco to nepribalit ako standard prislusenstvo. Ono rozmerovo ten adapter bude o hodne vacsi, kabel musi byt iny, o hodne vascie by bolo balenie, nehovoriac o tom, ze bohvie ci ich vedia dodat v dostatocnom mnozstve, ci maju aj certifikacie a v neposlednom rade pri stalom nabijani 45W by to bola dost velka teplotna zataz na bateriu. Na cene by sa to tiez muselo zohladnit a to nemalou ciastkou. A pre Samsung je velmi dolezite predpokladam rychle uvedenie na trh a vcas zacat predavat a nie kvoli 45W adapteru oneskorit dodavky a este si mozno sposobit aj problemy.

  • Peter Kmec

   Huawei má 40W nabíjanie už nejakú dobu a nabíjačky sú aj v balení (Oppo dokonca 50W už tiež nejakú dobu)… Takže to ide. A v podstate bez problémov.
   U Samsungu je to buď stratégia “alá Apple”, ako sa píše v článku, alebo len “zaspali” dobu a (zatiaľ) nedisponujú týmito nabíjačkami…

 • Lendo

  Ja nabijam 99% iba rychlo bezdrotovo,ked surne potrebujem nabit tak najdem nabijacku a dam na rychle kablove co je dost rychle pre mna…(S9+)

+