MojAndroid

Vedecké štúdie toho v minulosti tvrdili veľmi veľa. Najnovšie sa vedci zaprisahávajú, že nosenie inteligentných hodiniek môže predísť hádkam medzi partnermi. Hoci ide o veľmi všeobecné tvrdenie, už teraz je podporené vedeckou štúdiou.

Náš tip
Android Wear 2.0 príde do konca mája aj na hodinky renomovaných výrobcov

Hodinky rozpoznajú úroveň hnevu

Najdôležitejším faktorom sú senzory nositeľných zariadení, ktoré dokážu rozpoznať stúpajúcu hladinu hnevu a včas na to upozorniť. Monitorujú sa pri tom úrovne srdcového tepu, potu a teploty tela. K tomu ešte pomôže aj rozpoznávanie hladiny hluku v miestnosti. Výsledkom je, že už teraz dokážu inteligentné hodinky s 86% presnosťou rozpoznať hádku hneď v zárodku.

Ďalším krokom je analýza správania ľudí ešte pred hádkou. Ak by boli nositeľné zariadenia schopné nájsť vzorce správania, ktoré vedú k neskoršej hádke, možno by skutočne bolo možné efektívne predpovedať hádku ešte pred jej vznikom.

Hodinky za vás nevyriešia problémy

Samozrejme, príčinou hádky nemusí byť vždy skutočný problém vo vzťahu. Práve v takýchto prípadoch môžu hodinky pomôcť. Ak dokážu rozoznať, že ste mali deň plný stresu, môžu vás upozorniť na to, aby ste pracovné problémy nenosili so sebou domou.

Ak je ale príčina hádok skutočne vo vzťahu, samozrejme, hodinky nemusia vždy pomôcť. Na druhej strane, môžu pomôcť k tomu, aby ste problémy neriešili krikom a hádkou, ale pokojne o nich diskutovali. To môže skutočne viesť k záchrane vzťahu, alebo aspoň pokojnejšiemu rozchodu.

Prečo by to malo fungovať?

Hoci to, čo tu píšeme, môže znieť trochu nereálne, inteligentné hodinky môžu mať skutočne veľký vplyv na naše správanie. Len si pomyslite na to, ako sa zmenil váš prístup k pohybu, odkedy sledujete počet prejdených krokov na hodinkách alebo náramku? Podobne to platí vtedy, ak vás hodinky upozorňujú na pitný režim či nutnosť postaviť sa po dlhšej dobe sedenia. Veľmi podobne preto môže fungovať aj upozornenie na rastúcu úroveň hnevu, no na reálne výsledky tejto technológie si ešte budeme musieť počkať.

Zdroj: Trusted Reviews

24.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+