MojAndroid

Prvú generáciu sľubného multimediálneho tabletu Notion Ink Adam sprevádzali nepríjemné meškania dodávok, problémy so softvérom a kvalita spracovania taktiež nebola práve najlepšia. O prípravách druhej generácie tabletu sme vás informovali už v júli minulého roka, s predpokladaným termínom predstavenia niekedy v decembri 2012. Po niekoľkých mesiacoch čakania sa zdá, že bangalúrsky start-up je pripravený na predstavenie tabletu Notion Ink Adam II.

notion-ink-adam-II

Podľa anonymného zdroja portálu Androidos sa bude jednať o lacný Android tablet, ktorý by mal ponúknuť 10,1-palcový IPS displej s rozlíšením 1280×800 pixelov. To nie je však jediný displej, ktorým zariadenie disponuje. Podľa informácií sa na ľavom okraji nachádza ešte jeden STN (Super Twisted Nematic) panel, ktorý slúži na zobrazovanie notifikácií a kontextových informácií. Hardvér radí tablet vzhľadom na dnešné technológie do strednej triedy Android zariadení a ponúka bližšie nešpecifikovaný 1,5 Ghz Cortex A9 procesor a 1 GB pamäť RAM. Okrem toho je vybavený 6000 mAh batériou, štandardným bezdrôtovými technológiami a 2 Mpix zadnou kamerou. Na bočnej strane zariadenia sa nachádzajú Micro USB a HDMI porty, ktoré dopĺňa micro SD slot.

notion-ink-adam-II

Veľmi otázne je využitie obrazovky na ľavom okraji, ktorá spôsobila, že tablet sa nezaradí k tým najtenším na trhu. Vzhľadom na fotografie, Notion Ink sa pravdepodobne snažil napodobniť vzhľad knihy. Pôvodne sa predpokladalo, že tablet bude dostupný za 12 000 indických rupií, čo je približne 170 €, no autori túto cenu vyvrátili. Dátum predstavenia tabletu je zatiaľ neznámy.

Zdroj: androidos

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+