MojAndroid

Ako už zrejme každý z vás vie, spoločnosť Nokia ponúkla svoju mobilnú divíziu na predaj. Ako prvý oň prejavil záujem americký gigant Microsoft, ktorý za kompletnú divíziu mobilnej výroby ponúka fínskej spoločnosti 5,44 miliardy EUR. Nokia túto (najvyššiu) ponuku samozrejme prijala, nakoľko s Microsoftom spolupracuje už niekoľko rokov a o 2 týždne nadobudne ich spoločná zmluva platnosť. Či sa tak ale naozaj stane, je nejasné.

nokita

O Nokiu totižto prejavila záujem ďalšia spoločnosť s názvom Nokita, ktorú založil bývalý generálny riaditeľ Nokie, Fín J. Parda. Jej najväčšou úlohou na najbližšie dva týždne je zozbierať kapitál 7,2 miliardy EUR, aby mohli ponuku Microsoftu prevýšiť a mobilnú divíziu Nokie odkúpiť s cieľom jej ďalšieho rozvoja na európskej pôde. J. Parda má do budúcnosti jasný cieľ a vízie, ktoré by mali potenciál spoločnosti Nokia využiť oveľa viac, než plánuje urobiť Microsoft. Jedným z najhodnotnejších argumentov je kapitál mobilnej divízie, ktorý by sa po 3 rokoch predaja smartfónov s Windows Mobile, Android a Linux systémami mal vyšplhať až na 23 miliárd EUR, zatiaľ čo Microsoft ponúka za túto divíziu iba jej štvrtinovú hodnotu. Parda však chce zájsť ďalej a spraviť z Nokity jednu z najbezpečnejších mobilných značiek, pričom chce zachovať prednosti a otvorenosť Androidu a Linuxu, ktoré po celom svete žnú úspech.

Cieľom Nokity je zozbieranie finančných prostriedkov od investorov a finančných spoločností, na čo však má Parda a jeho tím iba 2 týždne. Aj keby sa to Nokite podarilo, čaká ju ďalšia prekážka vo forme nekonečného finančného stropu Microsoftu, ktorý bezproblémovo môže prihodiť do banku ďalšie miliardy a sen J. Pardu tak potopiť naveky. Určite však fínskemu tímu držíme palce a najbližšie dva týždne budeme myslieť len na ich úspech, ktorý by svetu ponúkol Android systém v perfektnom hardvéri od Nokie, čo je sen nejedného fanúšika zeleného robota. Ak však Parda so svojím Nokita tímom neuspeje, sen s názvom Android smartfón od Nokie (Nokity)  bude naveky stratený.

Zdroj: AndroidAuthority

5.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+