MojAndroid

Spoločnosť NOKIA zrejme nemusíme predstavovať nikomu z vás. Ak ste pred viac ako 10 rokmi mali smartfón, bolo veľmi pravdepodobné, že to bola práve NOKIA. Značka ako taká existovala ešte veľmi dlho, no všetci už poznáme jej príbeh. Nedostatočne sa prispôsobila novej situácii a z trhu so smartfónmi odišla so sklopeným zrakom, keď svoju mobilnú divíziu predala spoločnosti Microsoft za zlomok toho, čoho bola hodná iba niekoľko rokov pred tým.

Náš tip
Epický príbeh Nokie – vzostup až ku hviezdam a strmý pád

Spolu s predajom mobilnej divízie zanikli aj naše predstavy o tom, že ešte niekedy uvidíme telefón s touto legendárnou značkou. Microsoft ihneď rebrandoval zariadenia na Microsoft Lumia a hoci fínska spoločnosť aj naďalej existovala, venovala sa iným činnostiam. To ale už zrejme neplatí. Partnerstvo so spoločnosťou HMD global naznačuje, že sa už čoskoro dočkáme nových telefónov značky NOKIA. Fínsky výrobca totiž umožnil novému partnerovi používať túto značku. HMD global bude stáť za výrobou nových Android zariadení, no NOKIA bude dohliadať na ich vývoj a dizajn a telefóny budú disponovať touto značkou.

nokia-3310-titulka

Je ale veľmi pravdepodobné, že tieto zariadenia budú úplne iné ako to, s čím spoločnosť prichádzala v posledných rokoch existencie jej bývalej mobilnej divízie. Zariadenia Lumia boli veľmi špecifické a hoci po dizajnovej stránke šlo často o veľmi dobre spracované modely, iba málokto prišiel na chuť systému Windows. Teraz sa to ale mení a spoločnosť začína s výrobou telefónov úplne od podlahy.

Je podľa vás možné, že to bude znamenať veľkolepý návrat spoločnosti na trh? Ak áno, tak zrejme pôjde o jeden z najúžasnejších príbehov v histórii technologického priemyslu. V každom prípade, my sme na nové zariadenia NOKIA veľmi zvedaví a tešíme sa na to, čo si pre nás pripraví. Kým na ne ale budeme čakať, vy nám zatiaľ môžete dať v diskusii pod článkom vedieť, čo si o návrate fínskej legendy myslíte vy a či by ste si ešte niekedy v budúcnosti kúpili zariadenie s touto značkou.

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+