MojAndroid

Tak toto nás naozaj teší. Spoločnosť HMD, výrobca smartfónov Nokia a známa fotografická spoločnosť Zeiss uzavreli partnerstvo. Obnovili tým spoluprácu medzi jedným z popredných výrobcov fotografického hardvéru a smartfónmi značky Nokia. Tie disponovali optikou Zeiss ešte pred tým, ako bola divízia smartfónov predaná spoločnosti Microsoft. Svojho času šlo o niektoré z najlepších smartfónových fotoaparátov na trhu.

Náš tip
Produkty Withings oficiálne prešli pod značku Nokia

Lepšie fotoaparáty, senzory aj algoritmy

Zatiaľ nevieme, ako dlho bude spolupráca prebiehať. Je ale viac než pravdepodobné, že už čoskoro uvidíme prvé smartfóny Nokia s fotoaparátmi Zeiss. To by mohlo znamenať príchod výkonnejších smartfónov Nokia, čo už bolo tiež niekoľkokrát naznačované. S vyšším výkonom, rovnako kvalitným spracovaním a špičkovými fotoaparátmi by nové smartfóny Nokia mohli konkurovať aj tým najlepším na trhu.

Nokia 808 Pureview

Okrem optiky prináša Zeiss spoločnosti HMD možnosť využiť ich senzory, spracovanie obrázkov a softvérové algoritmy, ktoré sú v smartfónovej fotografii extrémne dôležité.

Nokia dobieha konkurenciu partnerstvami

Oznámenie o spolupráci prišlo iba krátko po tom, ako spoločnosť HMD zverejnila pomerne rozsiahle plány spolupracovať s ďalším technologickým gigantom, Xiaomi. Zdá sa teda, že HMD to so smartfónmi Nokia myslí vážne. Miesto toho, aby výrobca dlhodobo dobiehal zabehnuté značky na trhu, sa snaží podobnými partnerstvami urýchliť vývoj svojich zariadení, čo môže byť skutočne prospešné. Nám neostáva nič iné, iba tešiť sa na prvé smartfóny Nokia s kvalitnými fotoaparátmi Zeiss.

Náš tip
Nokia 3310: Návrat legendy vo veľkom štýle | TEST

Zdroj: HMD via Android Authority, The Verge

6.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+