MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi a spoločnosť HMD, ktorá aktuálne vyrába a distribuuje smartfóny pod značkou Nokia uzavreli nové partnerstvo. Spolupráca medzi dvoma spoločnosťami bude prebehať na úrovni zdieľania spoločných sietí a tiež patentových podkladov. Táto dohoda je len začiatkom strategických projektov, ktoré sa očakávajú v jednotlivých či spoločných projektoch oboch spoločností.

Náš tip
Nokia 3310 už čoskoro dostane ďalších súrodencov

Nová dohoda prináša krok vpred pre obe spoločnosti

Dohodou bude spoločnosť Nokia poskytovať sieťovú infraštruktúru pre spoločnosť Xiaomi. Tá tak bude čoskoro schopná využívať technológie spoločnosti Nokia, aby mohla produkovať efektívne optické prenosové riešenia napríklad pre prepojenie dátových centier.

“Spoločnosť Xiaomi sa zaviazala k budovaniu trvalých a dlhodobých partnerstiev s globálnymi technologickými lídrami. Naša spolupráca so spoločnosťou Nokia nám umožní vybudovať si vedúce postavenie v rámci výstavby rozsiahlych, vysoko výkonných sietí a obrovskej sily v oblasti softvéru a služieb. Snažíme sa vytvoriť ešte viac pozoruhodných produktov a služieb, ktoré prinášajú našim fanúšikom Mi ekosystému tie najlepšie skúsenosti po celom svete,” povedal Lei Jun, CEO spoločnosti Xiaomi.

Náš tip
Xiaomi zverejnilo zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na Android Nougat

Spoločnosť Nokia sa vrátila späť do odvetvia mobilných telefónov tým, že uvoľnila nové telefóny s operačným systémom Android. S novým partnerstvom so spoločnosťou Xiaomi sa očakáva, že obe spoločnosti budú vyrábať skutočne inovatívne technológie. Spoločnosť Nokia bude môcť vďaka tejto dohode osloviť širšie spektrum zákazníkom a to predovšetkým na ázijskom trhu.

Zdroj: androidcommunity

6.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+