MojAndroid

Zatiaľ najnovším prírastkom do stále sa rozrastajúcej rodiny značky Nokia je najnovší model s označením X71. Jedná sa tiež o prvý smartfón spoločnosti, ktorý ponúka trojitý zadný fotoaparát. Po Nokii 9 PureView s piatimi objektívmi sa v ich počte zaradí na druhé miesto v rámci značky.

Bezrámikový dizajn s dierou v displeji

Zariadenie prichádza s veľkým, 6,39-palcovým bezrámikovým IPS displejom. Podobne, ako napríklad nové Samsungy, aj tu môžeme nájsť výrez v podobe diery, tá sa nachádza na ľavej hornej strane. Obsahuje objektív 16 MP selfie fotoaparátu s clonou f/2.0. Displej je tak krásne natiahnutý a zaberá takmer celú prednú stranu prístroja (až 93 percent podľa výrobcu). Jeho pomer strán je 19,3:9 a rozprestiera sa na ňom FullHD+ rozlíšenie.

Pod kapotou pracuje procesor strednej triedy Qualcomm Snapdragon 660. Ten zvládne aj náročnejšie hry, no na plných detailoch si ich nezahráte. S čistým Androidom vo verzii 9.0 Pie nebude mať absolútne žiadny problém. Procesor je doplnený o celkom štedrú operačnú pamäť 6 GB. Vnútorné úložisko disponuje 128 GB priestorom a nechýba podpora pamäťových kariet do maximálnej kapacity 256 GB. Vďaka zaradeniu do programu Android One sa môžu majitelia tešiť aj na časté aktualizácie operačného systému.

Fotovýbava ako sa patrí

Energiu zabezpečuje relatívne silná 3500 mAh batéria a nechýba ani rýchle 18 W káblové nabíjanie. Poslúži na to USB-C konektor na spodnej strane. Na zadnej strane novinky sa nachádza spomínaný trojitý fotoaparát. Hlavný snímač disponuje rozlíšením až 48 MP a optikou ZEISS, pomáha mu 5-megapixelový hĺbkový senzor a vítaným objektívom do partie je ultra širokouhlý senzor s uhlom záberu až 120 stupňov a rozlíšením 8 megapixelov.

Na zadnej strane sa okrem fotoaparátu nachádza aj skener odtlačkov prstov. Vypínacie tlačidlo dokáže svietiť, a tak plne nahradí notifikačnú LED diódu. Už samozrejmosťou je prítomnosť Wi-Fi, Bluetooth je vo verzii 5.0 a nechýba ani 4G pripojenie. Potešia sa aj priaznivci 3,5 mm audio jacku, ktorý je tiež prítomný. Štartovacia cena novinky je približne 390 USD (približne 350 EUR). To, či sa zariadenie dostane aj na slovenský trh, zatiaľ nie je známe.

Náš tip
Najnovšie úniky ukazujú smartfón Nokia s dierou v displeji a 48 MP fotoaparátom

 

+