MojAndroid

Fínska Nokia sa pod krídlami spoločnosti HMD Global opäť raz stala pojmom v technologickom priemysle. V ďalšom obnovovaní zašlej slávy tohto výrobcu zohrá významnú úlohu pripravovaný smartfón Nokia X6, ktorého sa zrejme dočkáme už o pár dní.

Náš tip
Nokia 7 plus a Nokia 6.1 prichádzajú do predaja aj na Slovensku

Táto očakávaná novinka by totiž mala byť oficiálne odhalená už 27. apríla, teda tento piatok. Chystaný telefón, spočiatku označovaný aj ako Nokia 9, by mal byť k dispozícii v dvoch rôznych verziách. Jedna z týchto verzií ponúkne vo svojich útrobách 8-jadrový procesor MediaTek Helio P60, zatiaľ čo tá druhá sa bude spoliehať na taktiež 8-jadrový Snapdragon 636 od spoločnosti Qualcomm. Rozdielna bude aj hodnota operačnej pamäte, ktorej bude v závislosti od konfigurácie k dispozícii 4 alebo 6 GB. Hoci sa teda novinka za svoj výkon rozhodne nebude musieť hanbiť, ten nebude jej hlavným lákadlom.

Zameraný na multimédiá

Podľa viacerých únikov ním má byť multimediálna stránka tohto očakávaného zariadenia. Nokia X6 totiž na svojej prednej strane ponúkne 5,8-palcový displej s lákavým pomerom strán 19:9. V súvislosti s týmto zobrazovačom sa tiež spomína prítomnosť výrezu na jeho vrchnej strane. Okrem toho sa však má dostať aj na duálny fotoaparát so Zeiss optikou. Kvalitný displej a fotoaparát má tiež dopĺňať rovnako kvalitný reproduktor. Všetky tieto komponenty budú uložené do pevnej a do detailu prepracovanej konštrukcie, na ktorú sme pri tomto fínskom výrobcovi zvyknutí.

Zaujímavé však je, že z historického hľadiska nepôjde o úplne prvý telefón, ktorý bude označením Nokia X6 disponovať. Telefón s takýmto názvom si totiž môžete pamätať ešte z roku 2009, kedy sme sa dočkali Nokie X6 s 3,2-palcovým displejom, Symbianom a 5 MPx hlavným fotoaparátom. Takmer 10 rokov dozadu si fínsky výrobca vypýtal za takýto kus hardvéru bezmála 700 €. Aktualizovaná Nokia X6 však, našťastie, má disponovať omnoho priaznivejšou predajnou cenou. Tá by sa pre horšie vybavený model mala pohybovať okolo sumy 210 €, pričom pre lepšie vybavený model by to malo byť zhruba 230 €. Všetky ostatné detaily sa dozvieme už čoskoro.

25.4.2018
Zdroj: Phonearena, Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+