MojAndroid

Google prednedávnom oficiálne predstavil nový operačný systém Android 12 v beta verzii. Vyskúšať si ho môžu majitelia smartfónov Google Pixel, ale aj modelov iných výrobcov. Nokia sa k nim pridáva so svojím modelom Nokia X20. Spoločnosť HMD Global nás o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy.

Nokia X20 a Android 12 Beta už čoskoro

Nedávno predstavený model sa čoskoro zaradí do vývojárskeho programu Android 12 a stane sa tak súčasťou úzkeho výberu zariadení, na ktorých môžu vývojári vytvárať, testovať a vylepšovať svoje aplikácie pre nový systém. Vývojári budú môcť zahájiť testovanie na tomto modeli už v začiatku druhej polovice roka 2021.

Medzi hlavné novinky, ktoré so sebou nový systém prinesie, patrí napríklad:

  • Podpora obrázkov vo formáte AVIF, ktorý ponúka značnú dátovú úsporu
  • Lepšie využitie haptickej odozvy v používateľskom prostredí a hrách
  • Nové animácie pri spustení aplikácií
  • Vylepšené funkcie pre ochranu osobných údajov a zabezpečenie zariadenia

“V HMD Global si veľmi dobre uvedomujeme, že stále väčší počet zákazníkov chce svoje telefóny používať po znateľne dlhší čas. Na základe toho sa okrem kvalitného spracovania zameriavame aj na software, ktorý je taktiež nedielnou súčasťou pre bezproblémový chod zariadenia. Chceme taktiež úzko spolupracovať s našou vývojárskou komunitou na vytváraní tej najlepšej používateľskej skúsenosti s našimi produktmi. Dlhá životnosť zariadení je základom našich nedávno predstavených nových modelových radov telefónov Nokia, ktoré ponúkajú až tri roky veľkých systémových aktualizácií a tri roky pravidelných bezpečnostných aktualizácií. Telefóny Nokia sú naprieč svetom uznávané práve pre svoju aktuálnosť naprieč celým portfóliom.”

Stephen Tylor, CMO v spoločnosti HMD Global

Vývojári, ktorí sa programu zúčastnia, budú môcť spolupracovať a zdieľať svoje nápady a tipy prostredníctvom komunitného fóra, stačí sa pre to zaregistrovať prostredníctvom aplikácie MyPhone, ktorá je dostupná na všetkých Nokia smartfónoch.

Smartfón Nokia X20 bol oficiálne uvedený len nedávno. Teraz sa pridáva medzi modely, na ktoré bude možné nainštalovať Android 12 Beta.

Nokia X20
Nokia X20 | Foto: newsaxes.com


Viac informácií o novom operačnom systéme nájdete v článku Android 12 beta oficiálne: Aké zmeny prinesie? Do pozornosti dávame aj nový operačný systém pre inteligentné hodinky Wear OS 3, ktorý prinesie veľké množstvo zmien a Google na ňom spolupracoval so spoločnosťou Samsung.

Náš tip
Smart Operátor 2021: Hlasujte za najlepšieho slovenského operátora a vyhrajte smartfón podľa vlastného výberu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+