MojAndroid

Nádej na smartfón od Nokie ešte úplne nezhasla. Fínska spoločnosť by s ich výrobou v budúcnosti totižto mohla eventuálne začať úplne odznova. Vyplynulo to z konferenčného rozhovoru s akcionármi, pri ktorom Nokia hodnotila finančné výsledky za tretí kvartál. Presadiť sa by jej malo pomôcť najmä známe meno, ktoré bolo po dlhé roky synonymom pre tie najlepšie mobily na trhu. To však do 31. decembra 2015 zatiaľ nebude môcť používať. Vyplýva to z dohody s Microsoftom, ktorý odkúpil mobilnú divíziu za 5,44 miliárd dolárov. Táto čiastka zahŕňala technológie, licencie na použitie patentov Nokie a mapových služieb, či právo využívať značky Lumia a Asha.

Samozrejme smartfóny Nokia sa stále vyrábajú a predávajú, zatiaľ však len s operačným systémom Windows Phone. Aj tým však Microsoft pomaly ale isto dýcha na krk a v blízkej budúcnosti plánuje prejsť na novú značku Microsoft Lumia, ktorá nahradí svetoznámy nápis Nokia. V budúcom roku sa smartfónu od Nokie určite nedočkáme. Ak sa však fínsky výrobca rozhodne pre ich opätovnú výrobu, je takmer isté, že ako operačný systém si vyberie Android. Nokia sa už teraz angažuje vo vývoji aplikácií pre Android, pre ktorý v Beta verzii sprístupnila navigáciu a mapy Here, či vlastný launcher Z.

microsoftlumia

Zdroj: phonearena

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+