MojAndroid

Slávna značka Nokia, ktorá bola praktický pochovaná americkou spoločnosťou Microsoft a jej mŕtvym systémom Windows Phone, zažíva po odkúpení spoločnosťou HMD Global doslova zmŕtvychvstanie. Posledné dva roky sú pre ňu mimoriadne úspešné a aj keď má ešte ďaleko od svojej neohrozenej pozície pred 15 rokmi, oproti iným tradičným výrobcom ako HTC a Sony si jej manažment nemôže stažovať. Vďačí za to nielen dobrému pomeru parametrov jej smartfónov a ceny, ale aj prechodu na program Android One u viacerých modelov. Aj vďaka nemu patria Android smartfóny značky Nokia k najpoctivejšie aktualizovaným. V priebehu nasledujúcich dní by niekoľko jej modelov malo dostať najnovší bezpečnostný update.

Malo by sa jednať o zatiaľ poslednú oficiálnu novembrovú záplatu systému Android. Decembrovú bezpečnostnú záplatu by mala spoločnosť Google vydať behom budúceho týždňa. Aktualizácia má veľkosť 82,75 MB a je dostupná skrz OTA, takže ak ste vlastníkmi modelov Nokia 6.1 Plus, Nokia 8 alebo Nokia 8 Sirocco, skúste prejsť do Nastavení na Aktualizáciu softvéru, aby ste zistili, či je už pre vás dostupná. Smartfóny Nokia, tak ako väčšina nových Android zariadení, majú od výrobcu záruku dvojročných aktualizácií na najnovšiu verziu systému a trojročnú aktualizáciu mesačných bezpečnostných záplat od ich uvedenia na trh.

Náš tip
Nokia 3.1 Plus zaujme najmä nízkou cenou
26.11.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+