MojAndroid

Nokia len pred dvomi rokmi kúpila za 159 miliónov eur spoločnosť Withings, ktorá bola aj u nás známa smart produktami a to hlavne hodinkami. Mimo nich spoločnosť vyrábala aj smart tlakomer, smart váhu, fitness trackery alebo smart teplomer. Nokia následne všetky produkty preniesla pod divíziu Nokia Health a prakticky znovu mierne upravené uviedla pod vlastnou značkou. Od rebrandovaných produktov si sľubovala konkurenčnú výhodu a úspech na trhu so smart elektronikou, kde posledné roky dominuje hlavne spoločnosť Apple so svojou už treťou generáciou Apple Watch. Bohužiaľ sa úspech nedostavil a Nokia sa tejto akvizície už po dvoch rokoch zbavuje.

Náš tip
Nokia 8 Sirocco prichádza na Slovensko. Poznáme cenu

Divízia už po roku začala mať problémy, keď nedokázala vygenerovať očakávané zisky. Produkty Withings majú kvalitu a pekný dizajn, ale taktiež vyššiu cenu. To mohlo byť jedným z dôvodov neúspechu. V prvom štvrťroku tohto roka boli príjmy divízie Nokia Health iba 16 miliónov eur. Tržby celej Nokie boli pritom 4,9 miliárd eur. Zaujímavosťou je, komu Nokia teraz divíziu predáva. Nokia uvádza, že kupujúcim bude Éric Carreel, spoluzakladateľ pôvodného startupu Withings. Celá výroba a produkty sa tak dostanú do rovnakých rúk, v ktorých boli v čase, keď sa im ešte darilo.

4.5.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+