MojAndroid

Zdá sa, že Nokia konečne vzdáva boj s veternými mlynmi a pripravuje sa na prechod s niektorými svojimi zariadeniami na platformu Android. Aj keď nateraz je tvrdenie o Androide na smartfónoch Nokia odvážne tvrdenie, informácie naznačujú, že Nokia sa s touto myšlienkou vážne zaoberá.

Spoločnosť Nokia naznačuje, že v budúcnosti by mohla prejsť so svojimi smartfónmi na platformu Android. Veľa napovedá aj inzerát, ktorý sa objavil z ústredia fínskej spoločnosti, ktorý hľadá vývojárov pre platformu Linux, teda jadro Androidu.

Tento stav by mohol naznačovať, že buď Nokia prechádza so smartfónmi na platformu Android, alebo jednoducho chce sprístupniť svoj softvérový potenciál aplikácií aj pre platformu Android. Portál Gizmodo priniesol inzerát spoločnosti Nokia v plnom znení:

Tešíme sa na odborníka C / C + + a Java na vývoj softvéru na báze jadra Linuxu softvér pre zariadenia a hardvérové ovládače pre naše nové produkty. Uchádzač musí mať vedomosti a skúsenosti s prácou s technológiami mobilných telefónov, znalosť  Linuxu a s optimalizáciou zdrojov a plánovaním. Vítané sú skúsenosti so sieťami, RF ovládačom, grafickými ovládačmi a zobrazovacími technológiami.

Stanete sa pravou rukou vedúceho tímu, ktorý bude vytvárať inovatívne technológie, produkty a služby pomocou najnovšej mobilnej, lokalizačnej technológie. Budete pracovať na vývoji softvéru v tíme a mali by ste mať aj komunikačné zručnosti. Vášeň pre mobilné zariadenia by vám taktiež nemala chýbať a mali by ste mať schopnosť samomotivácie so schopnosťou prispôsobiť sa meniacim  sa situáciám. Zapojiť sa môžete aj do stavby, návrhu a špecifikácií produktu a softvéru.

Otázka ostáva, čo tento inzerát (voľný preklad) naznačuje. Mohlo by ísť naozaj o smartfóny na jadre Linuxu? Alebo Nokia sprístupní pre Android niektorú zo svojich aplikácií? Zdá sa, že na rozuzlenie tejto hádanky si budeme musieť nejaký ten mesiac ešte počkať, no predstava, že Nokia so svojim skvelým hardvérom bude pracovať pod Androidom je veľmi lákavá.

Aktualizácia:

Zdá sa, že po publikovaní niekoľkých článkov má Nokia pravdepodobne dostatok kandidátov a inzerát zo stránky stiahla. 

Zdroj, foto: Unity.com, Gizmodo UK Linkedin

30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+