MojAndroid

Ak by sme mali porovnať vývoj hardvérových komponentov smartfónov a tabletov, ako napr. procesor, kamera alebo displej s vývojom batérií, ktoré ich poháňajú, určite budete s nami súhlasiť s tým, že výrobcovia sa pri ich vývoji v posledných rokoch nijak výrazne neposunuli. Už v minulom roku sa objavili zvesti, že spoločnosť Nokia pracuje na technológii pre solárne nabíjanie smartfónu, ktorá by túto situáciu z malej časti pomohla vyriešiť. Ich projekt bol vraj zrušený, nakoľko staré riešenie jednoducho negenerovalo dostatok energie. Dnes sa objavili nové informácie o možnej spolupráci Nokie a spoločnosti SunPartner Group na produkte What You See Is Photovoltaic Surface (Wysips).

wypsis solarne nabojanie smartfonu

Technológia Wysips pridáva solárny panel, resp. fotovoltaické články priamo na obrazovku smartfónu. Riešenie však nie je úplne transparentné a používa špeciálne pole mikro objektívov, ktoré ohýbajú svetlo okolo radu solárnych nabíjacích pásikov, čo údajne minimalizuje schopnosť vidieť ich voľným okom. Pod mikro objektívmi máme na mysli technológiu nazvanú ako Lenticular printing, ktorá dokáže odhaliť rôzne obrázky v závislosti od polohy pozorovateľa a často sa využíva na vytvorenie 3D efektu.

Spoločnosť stojaca za vývojom systému Wysips sa vraj spojila s neznámym výrobcom mobilných zariadení, aby predstavili finálny produkt už na kongrese MWC. Zatiaľ však ide len o čisté špekulácie a nie je isté, či bude technológia použitá práve spoločnosťou Nokia.

Zdroj: pocketnow

18.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+