MojAndroid

Spoločnosť Nokia sa v posledných rokoch dostala do povedomia verejnosti nielen tým, že predala svoju mobilnú divíziu Microsoftu, ale aj tým, že predstavila jednu z najschopnejších alternatív bezplatnej navigácie s názvom HERE. Mapy od Nokie si mnohí obľúbili, a tak ich určite nepoteší, že spoločnosť rozmýšľa o predaji aj tejto divízie. Všetko sa však bude odvíjať od toho, koľko Nokii za mapy ponúknu.

Fínska spoločnosť, ktorá teraz spolupracuje s finančnými poradcami, sa rozhodne v neprospech predaja len v prípade, že za mapy dostane uspokojivú finančnú čiastku. HERE mapy ročne zarobia spoločnosti 970 miliónov eur, no spoločnosť ročne stratí až 1,24 miliardy eur. Z januárovej finančnej správy ale vyplýva, že zisk z máp a patentovej divízie má rastúci charakter.

Záujem o HERE Mapy prejavili rôzne technologické spoločnosti, ale aj súkromné firmy, ktoré by ich chceli ďalej rozvíjať. Sme zvedaví, či sa Nokia s niekym dohodne na predaji svojich máp a ak sa tak udeje, budeme vás o tom samozrejme informovať.

Zdroj: Bloomberg

11.4.2015
 • SimSon

  “…Fínska spoločnosť, ktorá teraz spolupracuje s finančnými poradcami, sa
  rozhodne v neprospech predaja len v prípade, že za mapy dostane
  uspokojivú finančnú čiastku…”

  Som jediny, kto tuto vetu nechape? v NEPROSPECH predaja, ak dostane USPOKOJIVU ciastku?

  • Len Človek

   “Spolupracujú” s microsoftom, takže pokojne to môže byť ako to je napísané :)

 • tomeso

  Aj ja som si dvakrat precital tu vetu a odporuje sama sebe :Fínska spoločnosť, ktorá teraz spolupracuje s finančnými poradcami, sa rozhodne v neprospech predaja len v prípade, že za mapy dostane uspokojivú finančnú čiastku. Takze ak im zaplatia aj rozpravkovu sumu rozhodnu sa od predaja odstupit. Asi preto lebo vo finsku destiluju sestkrat ako je to aj v reklame destilere destilere destilere destilere destilere destilere a predaj sa nekona.

 • Ja

  Ja som myslel ze uz to mam Microsoft, ked sa Navteq premenoval na Here. Kludne to moze mat aj MIcrosoft, len nech to nepohnoja a nech to dalej rozvijaju, lebo zatial je Here lepsie ako Sygic a here.com lepsie ako google maps.

+