MojAndroid

Spoločnosť Nokia sa v posledných rokoch dostala do povedomia verejnosti nielen tým, že predala svoju mobilnú divíziu Microsoftu, ale aj tým, že predstavila jednu z najschopnejších alternatív bezplatnej navigácie s názvom HERE. Mapy od Nokie si mnohí obľúbili, a tak ich určite nepoteší, že spoločnosť rozmýšľa o predaji aj tejto divízie. Všetko sa však bude odvíjať od toho, koľko Nokii za mapy ponúknu.

Fínska spoločnosť, ktorá teraz spolupracuje s finančnými poradcami, sa rozhodne v neprospech predaja len v prípade, že za mapy dostane uspokojivú finančnú čiastku. HERE mapy ročne zarobia spoločnosti 970 miliónov eur, no spoločnosť ročne stratí až 1,24 miliardy eur. Z januárovej finančnej správy ale vyplýva, že zisk z máp a patentovej divízie má rastúci charakter.

Záujem o HERE Mapy prejavili rôzne technologické spoločnosti, ale aj súkromné firmy, ktoré by ich chceli ďalej rozvíjať. Sme zvedaví, či sa Nokia s niekym dohodne na predaji svojich máp a ak sa tak udeje, budeme vás o tom samozrejme informovať.

Zdroj: Bloomberg

11.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+