MojAndroid

V máji tohto roku sme sa dozvedeli potešujúcu správu. Nokia oznámila, že svoju značku a duševné vlastníctvo licencuje novo vytvorenej spoločnosti nazývanej HMD Global, ktorá mala v blízkej budúcnosti začať s predajom Android smartfónov a tabletov pod značkou fínskej legendy. Tá blízka budúcnosť je práve teraz tu a my máme možnosť pozrieť sa na prvý render smartfónu Nokia P1, ktorý by sa mal stať už čoskoro realitou!

nokia-P1_press-render

Zariadenie na obrázku bolo vyrobené inžiniermi v spoločnosti InFocus/Sharp, ktorú v tomto roku odkúpil Foxconn (ten je spoluvlastníkom licencie na zariadenia Nokia spolu s HMD). Zariadenie sa veľmi podobá na Sharp Aquos P1, pričom podobnosť nie je iba vizuálna, ale aj menná (“P1”). Sharp svoj model predáva len na veľmi malom počte trhov, a tak je viac ako pravdepodobné, že na svetových trhoch sa toto zariadenie bude predávať pod menom Nokia P1. To, či bude mať aj rovnaké parametre, však zatiaľ nie je známe, no jedno je isté – zariadenie bude fungovať na operačnom systéme Android.

Náš tip
Nokia zažíva veľký návrat. Android smartfóny a tablety s touto značkou prídu čoskoro

Pre zatiaľ nepoznáme ani dátum či cenu tohto pripravovaného modelu, no jednotlivé kúsky skladačky do seba pekne zapadajú. Vedeli ste inak o tom, že dohoda medzi Microsoftom a Nokiou, že fínsky výrobca nesmie vyrobiť smartfón s označením “Nokia”, má platnosť do 3. kvartálu roku 2016? A viete o tom, že sme práve vkročili do 3. kvartálu roku 2016? Nokia pripravuje veľké veci a my už čoskoro budeme svedkami ich odhalenia. Kto z vás sa teší na nové Nokia smartfóny s Androidom?

Zdroj: PhoneArena

7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+