MojAndroid

Ak sledujete dianie okolo Android smartfónu Nokie, tak ste určite neprehliadli ani nedávno uniknuté snímky používateľského prostredia, či prvé rendery toho, ako by mal vyzerať. Dnes prinášame ďalšie kúsky skladačky smartfónu nazývaného Normandy, ktorý mal pomôcť Nokii opäť postaviť sa na nohy. Išlo o experimentálny vývoj jej prvého zariadenia s Androidom, a hoci nemal ponúknuť nijako oslnivé parametre, pravdepodobne by po jeho vydaní nasledovali ďalšie. Po akvizícii fínskeho výrobcu mobilov Microsoftom však vydanie akéhokoľvek zariadenia s konkurenčným OS môžeme len ťažko očakávať.

nokia normandy prototyp

Na fotografií je smartfón v ochrannom kryte, ktorý slúži na utajenie jeho vzhľadu. Už predchádzajúce obrázky nám však napovedali, ako by mal vyzerať a zdá sa, že najnovšia fotografia skutočného prototypu to aj potvrdzuje. Príznačné je najmä tlačidlo späť pod displejom, logo Nokie zas jasne určuje výrobcu tohto zariadenia. Čo sa týka používateľského prostredia, tak to malo podľa zdrojov prebrať viaceré prvky z Windows Phone. Cenou sa mal Normandy zaradiť medzi zariadenia Asha.

Doplnené: Pribudla nová fotografia smartfónu, tentokrát bez ochranného obalu a so zapnutým displejom s viditeľným prostredím Androidu.

nokianormandyleak2aam

Zdroj: Verge

13.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+