MojAndroid

Spoločnosť Nokia bola po predaji svojej mobilnej divízie chvíľu v mobilnom priemysle ticho, no teraz všetko nasvedčuje tomu, že nekončí s výrobou inteligentných mobilných zariadení. Fínska spoločnosť s legendárnou minulosťou teraz kupuje francúzsku spoločnosť Withings za 170 miliónov EUR. Withings je pritom známym výrobcom inteligentných zariadení a príslušenstva, čo naznačuje, ktorým smerom sa chce fínska spoločnosť uberať.

withingssteel_2

Tým by malo byť inteligentné príslušenstvo zamerané na športovcov, ale aj na bežných ľudí, ktorým by malo pomôcť dosiahnuť lepšie zdravotné návyky. Akvizícia by mala skĺbiť stále veľmi známu značku, ktorou Nokia bez pochýb je a atraktívne zariadenia od spoločnosti Withings.

Okrem inteligentných hodiniek ale spoločnosť Withings vyrába aj pripojené budíky či domáce monitorovacie zariadenia. Je teda možné, že okrem inteligentných zariadení zo zdravotnej kategórie bude spoločnosť ďalej rozvíjať aj svoje snaženie v oblasti Internetu vecí.

Zdroj: Nokia via Android Central, TechCrunch

26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+