MojAndroid

Patentové spory budú pokračovať aj v roku 2014. Prvým z nich je už prebiehajúci súdny proces medzi Nokiou a HTC, ktorý začal ešte v decembri 2013. Vtedy Nokia dokázala zastaviť predaj úplne všetkých zariadení HTC s Androidom v Nemecku a kvôli patentom, ktoré Nokia vlastní, je ohrozený celý Android. Uvedomil si to už aj Google.

HTC-One-vs-Nokia-Lumia-920-03

Nokia na začiatku nového roku upozorňuje na svoje patenty a navrhuje výrobcom, aby sa začali o patenty a prislúchajúce poplatky za ich využívanie informovať. Prvou spoločnosťou, ktorá sa s Nokiou o patentoch začala dohadovať, je americká Motorola, ktorá už niekoľko mesiacov spadá pod Google. To naznačuje, že Googlu nie sú patenty Nokie ľahostajné a snaží sa o mimosúdnu dohodu. Podľa viacerých analytikov by mali Google nasledovať aj ostatní výrobcovia Androidov a s Nokiou sa dohodnúť, inak tým môže byť ohrozený celý Android ako systém. Nokia tak do nového roka odporúča všetkým výrobcom, a najmä spoločnosti HTC, aby začali “konkurovať spravodlivo.

Zdroj: PhoneArena

2.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+