MojAndroid

Výdrž smartfónov bola vždy vecou sťažností väčšiny používateľov. Nech si totižto kúpite akýkoľvek smartfón, tak vám vydrží deň, v najlepšom prípade dva alebo tri. Čo keby ste si však s nabíjaním už nemuseli robiť nikdy starosti? V minulosti bolo predvedených niekoľko prototypov alternatívnych metód nabíjania, vrátane tých so solárnymi článkami. Žiadny z nich sa však nedostal do finálneho produktu. Čo by ste však povedali, keby ste pri nabíjaní svojho mobilného zariadenia vedeli využiť kinetickú energiu? Práve s touto, aj keď určite nie novou myšlienkou, prišla Nokia v novom videu. Spoločnosť však jej nasadenie vo svojich zariadeniach neplánuje.

Kinetickú energiu na elektrickú transformuje Nokia pomocou špecializovaného zariadenia, ktoré sa dá pripnúť napríklad na ruku alebo topánky. Proces získavania energie z pohybu však ani zďaleka nie je tak efektívny. Za jeden deň intenzívneho pohybu a tancovania dokáže nabiť 1300 mAh batériu len na štvrtinu jej plnej kapacity, čo v praxi znamená, že smartfón by sa vám vybil rýchlejšie akoby ste ho dokázali nabíjať.  V budúcnosti by však mohla byť technológia zdokonalená, prípadne dostupná v inej forme. Napríklad v podobe špeciálneho strojčeka, ktorý sa nachádza aj v automatických (samonaťahovacích) hodinkách.

[vc_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=KEOOid29Vdo”]

4.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+