MojAndroid

Zdá sa, že na správach o tom, že Nokia chce vyrobiť ďalší Android smartfón naozaj niečo bude. V priebehu posledného týždňa sa totižto na internete objavili správy o tom, že fínsky výrobca si je vedomý svojho dobrého mena, a že to plánuje aj patrične využiť. Iný zdroj v Číne potvrdil, že tím Nokie, kedysi pracujúci na návrhu Nokie N9, momentálne tvrdo pracuje pri dizajnovaní novej vlajkovej lode, ktorá má bežať na operačnom systéme Android. Prvé zariadenia, ktoré by mohli niesť značku Nokia sa však objavia najskôr začiatkom roku 2016. Práve vtedy totižto Microsoftu zaniká právo na značku Nokia, ktorú momentálne používa na smartfónoch.

Náš tip
Epický príbeh Nokie – vzostup až ku hviezdam a strmý pád

Ak si nepamätáte na Nokiu N9, išlo o prvý smartfón Nokie, ktorý fungoval na operačnom systéme MeeGo. Jeho vývoj bol však vzhľadom na zlú finančnú situáciu prerušený pomerne skoro a Nokia sa aj pod vplyvom rozhodnutí CEO Elopa priklonila k výlučnej výrobe zariadení s operačným systémom Windows Phone. Zvyšok príbehu už poznáte.

Zdroj: mydrivers

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+