MojAndroid

Nokia CEO Stephen Elop sa vôbec nehanbí, že sa Nokia dala smerom, ktorý jej zaručuje v jej smartfónoch Windows Phone. “Naším cieľom je konkurovať Androidu,” povedal Elop počas príhovoru na Mobile World Congress. “Chceme, aby mu konkuroval Lumia.”

Elop udrel do boja a dúfa, že spojením Windows Phone a ich dvoch najlepších smartfónov vznikne relevantná konkurencia pre Android. „Android je tak roztrieštený, že Nokia má šancu zobrať mu podiel na trhu v rôznych segmentoch tohto operačného systému. Nespomenul však niektoré výsledky, kde preberajú podiel Nokii Android a iOS. Nokia čelí výzvam, ktoré je otázne, ako zvládne, radi by sa vrátili na tradičné trhy s podielom, na ktorý sú zvyknutí. Nokia nedávno oznámila, že predala 1 milión smartfónov Lumia, čo niektorí nepokladajú za prevratné číslo. „Začíname od základov s Windows Phone,“ povedal Elop. „Musíme všetko vybudovať.“ Nokia má trvalý rast pri predaji Lumia 710 v USA a Elop vidí tendenciu rastu. Nokia sa podľa neho zameriava na inovácie a vývoj.

Nokia má šancu preraziť s Lumia 610, ktorého cena by sa mala pohybovať na úrovni 189 €. Na tradičných trhoch, kde je Nokia stále dostatočne silné by tento telefón mohol znamenať znovuzrodenie Nokie. Elop povedal, že Lumia 610 je ideálny telefón pre začínajúcich používateľov smartfónov.

HTC generálny riaditeľ Peter Chou, ktorý mal príhovor pred Elopom z Nokie povedal, že obe spoločnosti, Nokia aj HTC majú záujem na rozvíjaní operačného systému od Microsoftu. Na otázku, či by chceli získať rovnaký podiel s Windows Phone ako je pri Androide alebo iOS, Chou odpovedal, že „Nie je veštica.“ „Verím, že Windows Phone doženie tieto dva systémy,“ odpovedal Chou. Dodal však, že je ešte príliš skoro na to, aby s a trh rozdelil na tri operačné systémy.

Zdroj, foto: reviews.cnet.com

2.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+