MojAndroid

Android smartfóny značky Nokia (respektíve od spoločnosti HMD Global) sú známe pre ich operačný systém Android v čistej podobe s pravidelnými aktualizáciami. Nuž, každá aktualizácia má pred sebou dlhú cestu, aby sa dostala práve do vášho zariadenia. HMD Global tento proces vysvetlilo v zábavnej infografike.

Pekne dlhá cesta

Od kódu od samotného Google, cez prispôsobenie prostredia pre daný telefón a čipset až po konečné optimalizácie a beta testovania. Taká dlhá a zaujímavá je cesta aktualizácií od počiatočného vývoja až po oficiálne uvoľnenie pre široký okruh používateľov. Mnohí výrobcovia Android smartfónov obohacujú svoje zariadenia o rôzne softvérové grafické úpravy a nadstavby a tým pádom sa tento proces ešte viac predlžuje. Nokia systém vydáva s minimom úprav, pretože väčšina ich modelov je zaradená do programu Android One, a práve tento fakt dokáže byť dôvodom, prečo je v softvérových aktualizáciách tak svižná. Všetky potrebné informácie o priebehu aktualizácií nájdete v tejto prepracovanej inforgrafike.

Ako často dostávate na svoj smartfón aktualizácie vy? Patríte k tým, čo sú radi za jeden update do roka, alebo je to pre váš smartfón priam mesačným pravidlom?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Sony: Toto sú dôvody, prečo na Android aktualizácie čakáme tak dlho | INFOGRAFIKA
Náš tip
Nokia 8 Sirocco dostáva oneskorený, avšak veľmi vítaný update na Android 9.0 Pie
Náš tip
Nokia 5.1 Plus dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.1.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+