MojAndroid

Keď sa spoločnosť Apple pred dvoma rokmi rozhodla vo svojom smartfóne iPhone X pre bezrámčekový dizajn s výrezom pre selfie kameru, tak nepresunula snímač odtlačkov na zadnú stranu ako iní výrobcovia. Úplne ho odstránila a nahradila ho novou bezpečnostnou funkciou rozpoznávania tváre Face ID. V prípade iPhone X sa jednalo o skutočne pokročilé rozpoznávanie tváre v kombinácii 3D snímača a umelej inteligencie. Ostatní výrobcovia sa okrem klasického snímača rozhodli ponúkať po vzore Applu ponúkať aj rozpoznávanie tváre. Bohužiaľ okrem smartfónov ako Huawei Mate 20 Pro alebo Xiaomi Mi 8 Explorer sa jednalo len o vlastné 2D softvérové riešenie, pretože samotný Google zatiaľ do systému Android túto funkciu v pokročilejšej forme neimplementoval. A vlastné softvérové rozpoznávanie tváre by mali dostať aj novinky HMD Global Nokia 9 Pureview, Nokia 4.2 a Nokia 3.2 predstavené na MWC 2019.

HMD Global k tomu kúpila spoločnosť Sensory, ktorá stojí za systémom rozpoznávania tváre nazvaným TrulySecure. Jedná sa o biometrickú autentifikáciu s certifikáciou FIDO, ktorá využíva pre rozpoznávanie tváre umelú inteligenciu (AI). Biometrické profily sú uložené vo vysokošifrovanom kóde a nikdy nie sú ukladané v cloude. TrulySecure sa už objavil v niekoľkých smartfónoch iných značiek. Jej tvorcovia tvrdia, že má úspešnosť rozpoznania tváre až 99,999 %. Či tomu je skutočne tak, potvrdia až testy Nokie 9 Pureview, Nokie 4.2 a Nokie 3.2.

Náš tip
Nokia 3.1 Plus dostáva oficiálny Android 9.0 Pie
2.3.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+