MojAndroid

Inovácie v segmente fotoaparátov v smartfónoch nikdy nezažil taký prudký nárast, ako za posledné mesiace či roky. Senzory v mobilných zariadeniach sa čoraz viac schopné robiť nádherné fotografie, skoro ako lepšie digitálne fotoaparáty. Medzi lídrov s najlepšími fotomobilmi patrí napríklad Google, Huawei, Samsung či Apple.

Fotomobil s enormnými schopnosťami?

Zatiaľ čo sa pomaly ale isto blížime k oficiálnemu zahájeniu tohtoročného Mobile World Congress v Barcelone, sme svedkami viacerých leakov a únikov informácií o rôznych zariadeniach. Medzi ne patrí aj smartfón Nokia 9. Fotka vyhotovená práve týmto telefónom bola uverejnená profesionálnym fínskym fotografom Konstom Punkkom na sociálnej sieti Instagram. Nokia 9 je známa aj ako nadchádzajúci smartfón s piatimi snímačmi na zadnej strane.

Azda každý povie, že sa jedná o skutočne vydarenú fotografiu. Skvelý kontrast v oblastiach s čiernymi mrakmi a úžasné farby západu slnka v každom človeku vyvolajú pocit, že sa jedná o okulahodiaci záber. Fotografia údajne prešla úpravou v editovacom programe presne na tom istom zariadení, kde bola samotná fotka vyhotovená a nás by tak zaujímalo, o aký softvér sa jednalo.

Pravdepodobne s prídavnými funkcionalitami

Fotoaparát(y) na Nokia 9 sú určite schopné vytvárať zábery v RAW, pretože fotografia obsahuje tak enormné množstvo detailov, až by u mnohých vyvolala pocit, že bola vyhotovená profesionálnou zrkadlovkou. Dynamický rozsah fotky je jedným slovom úžasný. Parametre kamier tohto telefónu nie sú známe, tak sa tešíme na oficiálne predstavenie na MWC 2019, kde sa dozvieme viac informácií. K predstaveniu má dôjsť údajne o 16:00 španielskeho času.

Oficiálny leak smartfónu Nokia 9 (Pure View)

Ďalšie články k téme “Nokia 9”:

Náš tip
Nokia 9 Pure View: Čo všetko už vieme o pripravovanej vlajkovej lodi
Náš tip
Kedy a kde bude predstavený vlajkový smartfón Nokia 9 PureView?
Náš tip
Nokia 9 sa ukázala na prvých renderoch a videu s prémiovým dizajnom
24.2.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+