MojAndroid

Vlajková loď spoločnosti HMD Global Nokia 9 PureView síce nie je takým predajným hitom ako top modely Samsungu alebo Huawei, ale aj tak dokázala zaujať svojím jedinečným fotoaparátom s piatimi 12-megapixelovými snímačmi. Vďaka ním dokáže zachytiť viac svetla ako bežné snímače a produkuje výborné fotografie. Aj na ňom sa dajú niektoré veci ešte vylepšiť, čo potvrdzuje najnovšia aktualizácia softvéru, ktorú Nokia 9 Pureview v týchto dňoch dostáva.

Najnovší bezpečnostný update

Aktualizácia má označenie V4.27C a je postavená na systéme Android 9.0 Pie. Jej súčasťou je aj júlová bezpečnostná záplata. HMD Global tým potvrdzuje, že patrí k výrobcom s najrýchlejšími bezpečnostnými aktualizáciami. Bezpečnostná záplata opravuje hlavne chybu Media frameworku, ktorá môže byť zneužitá k vzdialenému ovládaniu zariadenia. Veľkosť aktualizácie je 280,4 MB a zatiaľ je dostupná vo Fínsku a Rusku. Postupne by sa mala dostať aj na ďalšie európske trhy.

 

Rýchlejší fotoaparát aj snímač odtlačkov

Aktualizácia sa ale hlavne zameriava na vylepšenia fotoaparátu. Mala by podstatne zrýchliť spracovanie fotografií, čím budete môcť snímať rýchlejšie viacero fotografií za sebou. Pribudol aj nový mód pre živý bokeh efekt, ktorý rozmaže pozadie za snímaným objektom ešte pri fotografovaní. Často kritizovaná pomalosť snímača odtlačkov prsta v displeji by mala byť po aktualizácii minulosťou. Pokiaľ k vám už aktualizácia dorazila, môžete sa podeliť s postrehmi v diskusii.

Náš tip
Dvojnásobná výdrž batérie možno realitou, Nokia prišla s novou technológiou
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
  • Peter Kmec

    Už sa nedá odomknúť balíčkom žuvačiek? :D

  • Mirec

    Hlasim aktualizaciu uz aj z norska a bokeh je naozaj rychly

+