MojAndroid

Nadšenie zo znovuzrodenia legendárnej Nokie je už azda nadobro preč. Tento obľúbený výrobca sa tak viac nesnaží zaujať spotrebiteľov len svojím zvučným menom, ale aj tým najdôležitejším – svojimi produktmi. Z nich si za posledných niekoľko týždňov nepochybne najviac pozornosti vyslúžil smartfón Nokia 8 Sirocco. Ide o vlajkový model tohto výrobcu, ktorý na svoje postavenie upozorňuje skvelou výbavou, ako aj vysokou cenou. Je jej však tento telefón skutočne hodný?

Balenie: Nádielka ako na Vianoce

Súdiac podľa obsahu predajného balenia – áno, je. Okrem tradičných prvkov, akými sú návody, spinka na otvorenie SIM slotu, nabíjací adaptér a USB-C kábel, sa totiž do balenia Nokie 8 Sirocco dostalo aj niečo naviac. Ide o redukciu z USB-C na audio Jack konektor, základné štupľové USB-C slúchadlá a priehľadné plastové puzdro. Hoci toto príslušenstvo kvalitou nijak obzvlášť nevyniká, jeho prítomnosť rozhodne poteší.

Konštrukcia a dizajn: Krásny, ale nepraktický

Konštrukcia smartfónu Nokia 8 Sirocco je skvelá a strašná zároveň. Tento telefón je vyrobený z chirurgickej ocele a tvrdeného skla, ktoré prekrýva prednú, ako i zadnú stenu. Spracovanie je ukážkové a celá konštrukcia drží pevne pokope. Nokia 8 Sirocco tak pôsobí na pohľad, ako aj na dotyk, poriadne prémiovo. Vďačí za to aj efektnému dizajnu, ktorý ju v značnej miere odlišuje od súčasnej konkurencie. Vlajková loď legendárnej fínskej spoločnosti totiž disponuje zaoblenou prednou a zadnou stenou.

Z ľavého a pravého profilu je tak viditeľný len zopár milimetrov hrubý rám. Vďaka takémuto dizajnovému riešeniu vyzerá vlajková Nokia naozaj dobre, no horšie je to už s ergonómiou. Zmienený rám totiž reže do ruky a kvôli jeho malej hrúbke sa telefón nedrží nijak príjemne. Navyše, tento rám často spôsobuje neúmyselnú interakciu používateľa s displejom.

Tu však negatíva, nanešťastie, nekončia. Hardvérové tlačidlá umiestnené na pravej hrane smartfónu takmer splývajú s okolitým povrchom a nie sú nijakým spôsobom rozlíšené. Často sme tak miesto vypínacieho tlačidla stisli tlačidlo na ovládanie hlasitosti alebo dokonca prázdny priestor medzi nimi. Slot na SIM kartu, ktorý sa nachádza zase na ľavej hrane Nokie 8 Sirocco, je zase o malý kúsok nižšie od okolitého rámu. Opäť nejde o nič strašné, no nejeden perfekcionista pri pohľade na vyššie uvedenú fotografiu len ťažko zaplače.

Zadná stena nesie duálny fotoaparát, ktorému robí spoločnosť taktiež duálny LED blesk a skener odtlačkov prstov. Jeho umiestnenie je v poriadku, no rýchlosť by na tom mohla byť aj o čosi lepšie. No a aby toho nebolo málo, skener si vypožičiava neduh od vyššie zmienených hardvérových tlačidiel. Taktiež viac-menej splýva s konštrukciou a občas vám chvíľku potrvá, kým ho svojím prstom trafíte. Inak ale odomyká telefón rýchlo a spoľahlivo.

Keď už sme pri odtlačkoch prstov, tie sa nezachytávajú len na skener, ale aj na celú zadnú stenu telefónu. V dnešnej dobe však nejde o nič nezvyčajné. Nezvyčajnou v dnešnej dobe nie je ani zvýšená odolnosť voči vode. Napriek tomu však rozhodne stojí za zmienku, že Sirocco disponuje certifikáciou IP67. To ho robí nielen vodeodolným (do hĺbky 1 m po dobu 30 min), ale aj prachuvzdorným.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
12.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+