MojAndroid

Dxo Mark sú známe a skutočne populárne testy fotografických vlastností jednotlivých zariadení. A práve aktuálny vlajkový smartfón Nokia 8 sa zúčastnil testov DxO Mark a jeho výsledky sú viac ako neuspokojivé. Nielen, že smartfón zaostáva za konkurenčnými vlajkovými smartfónmi, model Nokia 8 predbehol aj telefón z roku 2014.

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA

Nokia 8 a chabé skóre

Konkurenčné zariadenia ako Huawei Mate 10 Pro či špecialisti na fotografie ako iPhone X či Google Pixel 2 získali skóre, ktoré sa blížilo k magickej stovke. Na druhej strane Nokia 8 získala len chabých 68 bodov. Umiestnila sa za tri až štyri roky staršími zariadeniami ako Samsung Galaxy S6 Edge či iPhone 6. Nokia však predbehla aspoň svoju staručkú sesternicu – Nokia 808 PureView. Aktuálne sa nové zariadenie od Nokie nachádza medzi smartfónmi Lava Z25 a Gionee S10L. Ukážkové fotografie zo zariadenia Nokia 8 od DxO Mark si môžete prezrieť nižšie.

Náš tip
Nokia 6 (2018) oficiálne predstavená, predobjednávky spustené v Číne

Hlavné nedostatky Nokie spočívali v slabších svetelných podmienkach (napríklad dlhšie zaostrovanie), výčitky boli smerované aj k portrét režimu alebo automatickému zaostrovaniu v prípade snímania videa. Nevýhodou bola aj pomerne nízka úroveň detailov ako v prípade natáčania videa, tak aj v prípade snímania fotografií.

Zdroj: gsmarena

12.1.2018
 • Peter Kmec

  Videl som fotografie z tejto Nokie. A absolútne netuším, kde zobrali takéto skóre…

  • Peťo

   Hej no, dosť veľké ho dali na to, že tie fotografie vyzerajú jak keby ich niekto namaloval.

 • drioton

  Tomu neverim. Asi im dala male vsimne.

  • Rastislav Salamon

   vsak tie fotky su otrasne, vsak Samsung Galaxy J3 foti lepsie a to stoji mozno 100€

 • Pebo

  Je možné, že aj keď ide o kvalitný mobil, po stránke foťáku má rezervy… Môžu to napraviť do ďalšej generácie

 • Mike

  Magicka stovka? Viete o tom ze bude rok ked telefony budu mat skore cez 100ku? 100ka nieje 100% ani nic podobne.. len tak btw

+