MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, ktorá v súčasnosti stojí za smartfónmi značky Nokia, prináša aktualizáciu na najnovší systém vo verzii Android Oreo pre svoj vlajkový smartfón Nokia 8. Výrobca spustil pred časom beta kanál, kde zbieral spätnú väzbu od vybraných používateľov. Teraz prichádza finálna verzia Android Oreo. Nasledovať by mali aj ďalšie smartfóny Nokia 6 a Nokia 5.

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA

Nokia 8 ako prvá aktuálna Nokia

Softvérová aktualizácia prichádza s kódovým označením V4.35J, veľkosť aktualizácie je viac ako 1,5 GB. Pred aktualizáciou je teda potrebné uvoľniť dostatok miesta vo vašom Nokia smartfóne. Novinky prinášajú funkciu “obraz v obraze,” rýchlejší “boot” zariadenia, vylepšenia Google Play Protect, notifikačné odznaky či novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu systému Android.

Aktualizácia na Android Oreo pre smartfón Nokia 8.

Výrobca tak drží svoj sľub a zabezpečuje plnohodnotnú podporu svojich zariadení aj po stránke bezpečnosti. Aktualizáciu je možné stiahnuť len prostredníctvom Wi-Fi pripojenia. Rozšírenie aktualizácie do všetkých podporovaných krajín si vyžaduje pár dní, dostupnosť aktualizácie na vašom zariadení si môžete skontrolovať prostredníctvom nastavení smartfónu.

Náš tip
Nokia 6: Zrejme len pre fanúšikov značky | RECENZIA
Náš tip
Nokia 5: Štýlový návrat legendy | RECENZIA + VIDEO

Android Oreo aktualizácia by mala už čoskoro prísť aj na lacnejšie smartfóny Nokia 5 a Nokia 6. Okrem toho, plánovaná aktualizácia je tiež pre základné, cenovo dostupné zariadenia Nokia 3 a Nokia 2. Termín aktualizácie týchto modelov zatiaľ nie je známy, výrobca však prisľúbil aktualizáciu aj týchto modelov.

Zdroj: xda-developers

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+