MojAndroid

Spoločnosť HMD Global je v aktualizovaní smartfónov značky Nokia jednou z najaktívnejších na trhu. Niektoré jej tohtoročné modely už obdržali aj stabilnú verziu Android 9.0 Pie. Nezabúda ale ani na vlaňajšie modely a jej minuloročná vlajková loď Nokia 8 dostáva betaverziu Android 9.0 Pie. Ofiálne to oznámil na svojom twitter účte produktový manažér HMD Global Juho Sarvikas.

Pretože ste museli čakať od niečo dlhšie ako očakávalo na Android 9 pre vašu Nokiu 8, rozhodli sme o okamžitom vydaní betaverzie. Pripojte sa k finalizácii komerčného stabilného vydania – vaša spätná väzba je pre nás mimoriadne cenná.

Juho Sarvikas

Aktualizácia má číslo verzie V5.110 a veľkosť 1,5 GB. Okrem štandartných funkcií Android 9.0 Pie, prináša decembrovú bezpečnostnú záplatu a viacero nových funkcií ako adaptívne podsvietenie, navigáciu gestami, nové zvuky alebo adaptívny manažment batérie. Ten sa snaží pomôcť používateľovi šetriť energiu zariadenia na základe analyzovania jeho obvyklého používania smartfónu. Pokiaľ sa chcete zapojiť do betatestu, pokračujte podľa inštrukcií na tomto linku. Pri aktualizácii si dajte pozor, aby ste mali Nokiu 8 nabitú aspoň na 70 %.

Náš tip
Nokia 8.1: Novinka so špičkovou výbavou za atraktívnu cenu
14.12.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+