MojAndroid

Spoločnosť HMD Global sa príkladne stará o svoje zariadenia Nokia presne tak, ako sľúbila pri uvedení prvých modelov. Dôkazom toho je aj príchod najnovšieho systému Android 8.1 Oreo teraz aj na vlajkový model Nokia 8. Aktualizácia však prichádza zatiaľ len ako verzia pre beta testerov.

Náš tip
Nokia 8: Vlajková loď, ktorá nesklame ani náročných používateľov | RECENZIA
Náš tip
Nokia 3 – Na začiatok stačí | RECENZIA + VIDEO

Nokia 8 a Android 8.1 Oreo

Android Oreo má priniesť dokonca vylepšenia aplikácie pre fotografovanie a to konkrétne pre smartfóny Nokia 5 a Nokia 6. Zariadenia Nokia 6 (2018) a Nokia 7 obdržali Android Oreo zatiaľ na čínskom trhu a nasledovať v procese aktualizácie by mal aj model Nokia 3. Tieto zariadenia však očakávajú aktualizáciu na verziu Android 8.0 Oreo.

Najnižší model Nokia 2 by mal obdržať verziu Android 8.1 Oreo a to aj s prítomnosťou funkcií Android GO. A práve vlajkový model obdrží takisto aktualizáciu v tomto najnovšom podaní vo verzii 8.1. Aktualizácia bude zatiaľ dostupná ako beta, je však otázkou najbližšieho obdobia, kedy ju výrobca sprístupní všetkým používateľom.

Produktový riaditeľ spoločnosti HMD Global Juho Sarvikas zazdieľal túto informáciu aj prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Vtipný obrázok naznačuje prítomnosť beta aktualizácie na Android 8.1 Oreo so zvýrazneným novým logom “hamburger” emoji, ktorý už má svoje prvky usporiadané správne.

Dostali ste už aj vy aktualizáciu na Android Oreo pre svoje zariadenie? Akú verziu operačného systému používate na svojom snartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidcommunity

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+