MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Mohol by byť trošku jasnejší

Hoci konštrukcia telefónu Nokia 7 Plus nejde úplne ruka v ruke so súčasnými trendmi, v prípade obrazovky to už neplatí. Nájdeme tu moderný 6″ displej s rozlíšením 2160 x 1080 a pomerom strán 18:9. Hoci ide o IPS jednotku, ako sme spomínali, displej dokáže produkovať skutočne peknú čiernu farbu a veľmi atraktívne sú aj ostatné farby. Pozorovacie uhly sú veľmi dobré a telefón je tak svojím displejom ideálny aj na prácu s multimédiami.

Nokia 7 Plus

Horšie je na tom práca na priamom slnku. Tu telefón trošku zaostáva, keďže maximálny jas displeja nie je úplne dostatočný. Aj pri bežnej práci v interiéri sme sa však pristihli pri tom, že sme manuálne nastavili jas displeja na vyššiu hodnotu, ako nám odporučila funkcia automatického jasu. Táto hodnota však bola pomerne vysoká a aj pri bežne osvetlenej miestnosti sme jas displeja mali nastavený na 75-80%.

Výkon a pamäť: Dostatok pamäte a nový čip

Modely značky Nokia strednej triedy nás vlani zaujali najmä svojím dizajnom, spracovaním a čistým systémom Android, no trochu nás zaskočil slabší hardvér, ktorý neponúkal takú úroveň používateľského zážitku, na akú sme v tejto triede zariadení zvyknutí. V novej generácii smartfónov strednej triedy však HMD stavilo na modernejšie čipsety, ktoré prinášajú dostatok výkonu. Nokia 7 Plus tak prináša výkonný čip Snapdragon 660, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte s podporou pamäťových kariet s kapacitou do 256 GB.

Hardvérová výbava telefónu je tak viac než slušná a prejavuje sa to aj pri používaní. Reakcie telefónu sú rýchle, práca s aplikáciami veľmi pohodlná, prepínanie medzi nimi bleskové a bezproblémové. Nový čip ponúka veľmi dobrý pomer výkonu a spotreby batérie a oproti telefónom z minulého roka je tu cítiť značné zlepšenie. S telefónom si zahráte aj moderné hry – PUBG Mobile sme si zahrali na stredných nastaveniach grafiky bez väčších zaváhaní a s vysokou frekvenciou snímok.

Aj napriek tomu sme sa však nevyhli občasným momentom, ktoré naznačovali nedostatočnú optimalizáciu systému a zriedkavé zaváhania či spomalenia systému. Za toto sme vlaňajšie Nokie kritizovali najviac a hoci sa situácia dramaticky zlepšila, výrobca má stále čo vylepšovať. Dobrou správou je, že spomalenia neboli vôbec časté a ani dramatické, iba sme si v niektorých momentoch všimli pokles FPS pri animáciách. Väčšinou sa to dialo pri práci s aplikáciami tretích strán a prepínaní medzi nimi.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+