MojAndroid

Spoločnosť Google počas jarného predstavenia preview verzie systému Android P ukazovala funkciu Digital Wellbeing. Telefón s novým Androidom by s tou funkciou mal ľuďom ukázať, koľko času strávili s konkrétnymi aplikáciami, koľkokrát odomkli telefón alebo koľko dostali notifikácií. Digital Wellbeing umožní nastaviť aj limity, upozornenie či zámok.

Prvá po Pixeloch

Ako inak, táto funkcia je k dispozícii najskôr pre Pixely od Googlu. Nokia 7 Plus sa práve zaradila do tejto VIP skupiny. S výnimkou Pixelov sa jedná o prvý smartfón, ktorý funkciu ponúka. Jedinou podmienkou je mať v nej nainštalovanú najnovšiu Beta verziu Androidu Pie. Funcia s názvom Digital Wellbeing určite dáva zmysel. Ľudia si možno vďaka nej uvedomia, že so svojím smartfónom v ruke trávia naozaj veľa času. Spoločnosť Google kladie dôraz na digitálne zdravie a závislosť na smartfóne.

Stále len Beta

Nokia 7 Plus je taktiež jedným z prvých smartfónov, ktoré budú aktualizované na Android Pie, no už teraz je naň možné nainštalovať Beta verziu tohto operačného systému. Keďže je to stále len Beta, je možné, že používatelia narazia na viacero bugov, prípadne chýbajúcich funkcií. To sa týka aj samotnej funkcie Digital Wellbeing, keďže stále sa nejedná o stabilnú verziu. Ako ste na tom vy? Zaujíma vás táto funkcia v smartfónoch? Prijali by ste ju aj vo vašom zariadení?

Náš tip
Nokia 7 Plus: Pixel 2 XL za polovičnú cenu? | RECENZIA
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+