MojAndroid

Nokia začala pre viacero svojich modelov dodávať aktualizácie na najnovší operačný systém Android 10. Teraz sa na zoznam dostal aj model 7 Plus, takže všetci jeho majitelia môžu už čoskoro očakávať balíček. Je dosť možné, že príde spolu s decembrovou bezpečnostnou záplatou tak ako v prípade Nokie 6.1 Plus. O aktualizácii informoval portál gizmochina.com.

Množstvo nových funkcií pre starý model

Nokia 7 Plus bola predstavená ešte v roku 2018. Na tú dobu ponúkla aj veľmi slušné parametre, ktoré ju začlenili do strednej triedy. Čistý Android bol počas jej predstavenia vo verzii 8.0 Oreo a medzitým už stihla dostať aj novší Android 9.0 Pie. Android 10 bude tak už druhou verziou, najmä vďaka programu Android One.

nokia 7 plus android 10

Dvojročný model od Nokie tak teraz dostane tie najnovšie funkcie a možnosti. Za zmienku stojí najmä tmavý režim celého prostredia, ale aj nové a ešte prepracovanejšie ovládanie gestami. K tomu sa pripájajú aj ďalšie menšie vylepšenia, ktoré potešia majiteľov Nokie 7 Plus.

Aktualizácia im príde pravdepodobne spolu s bezpečnostnou záplatou z decembra 2019. Podobne tomu bolo aj v prípade Nokie 6.1 Plus a výrobca nemá dôvod urobiť to inak. Balíček by mali majitelia po celom svete obsiahnuť v najbližších dňoch, ak sa tak už aj nestalo. Ak ste majiteľom Nokie 7 Plus, nezabudnite nám napísať, či ste aj vy dostali najnovší Android 10.

Náš tip
Nokia 7 Plus: Pixel 2 XL za polovičnú cenu? | RECENZIA

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+