MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní značku Nokia, sa pri aktualizáciách svojich smartfónov na novú verziu Android 10 drží predom stanoveného harmonogramu. Nedávno síce musela tento harmonogram z rôznych príčin prehodnotiť, ale aktualizácia na Android 10 by sa objaviť na všetkých jej smartfónoch. Tento týždeň to je podľa portálu GSMarena model Nokia 7.2.

>>> Zistiť ceny Nokie 7.2

Nokii pomáha program Android One

Aktualizáciu na verziu systému Android 10 pre model Nokia 7.2 potvrdil sám šéf spoločnosti Juho Sarvikas. Aktualizácia pre tento model nie je ničím prekvapivým a to napriek tomu, že majú výrobcovia kvôli epidémii koronavírusu problémy.

Nokia 7.2 totiž patrí k skupine Android One smartfónov, ktoré využívajú čistý Android bez úprav. To umožňuje výrobcom ľahšie a hlavne rýchlejšie aktualizovať svoje smartfóny na novú verziu systému. Samotná Nokia si to uvedomuje a preto má aj na trhu najväčší počet Android One modelov.

S marcovou bezpečnostnou záplatou

Aktualizácia s Androidom 10 pre Nokiu 7.2 má označenie 2.250 a je dostupná formou OTA. Jej veľkosť je 1,57 GB. Či je pre vaše zariadenie dostupná, zistíte v jeho nastaveniach. Po aktualizovaní by ste mali získať všetky nové funkcie Androidu 10.

To znamená napríklad tmavý režim v rámci celého systému, nové navigačné gestá alebo vylepšené udeľovanie lokalizačných povolení aplikáciam. Súčasťou aktualizácie je aj marcová bezpečnostná záplata systému. Pred aktualizáciou sa ubezpečte, že máte batériu dostatočne nabitú.

Náš tip
Fotoaparát Huawei P40 Pro je novým kráľom testu DxOMark
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+