MojAndroid

Nokia 6 potvrdila veľké očakávania všetkých priaznivcov tejto značky. Tak ako sa očakávalo, niekdajší fínsky výrobca ponúkol vo svojich novinkách kvalitné konštrukčne spracovanie. Presvedčili sme sa o tom aj z testu odolnosti z Youtube kanála JerryRigEverything. Ten teraz prináša tiež videopohľad na vnútornosti smartfónu, ktorý odhalil, prečo je Nokia 6 tak odolná.

Náš tip
Nokia 6 podstúpila test, ktorý ukázal, ako je odolná | VIDEO

Autor videa najskôr odstránil slot pre SIM kartu, následne zahrial vrchnú časť displeja a tenkým plieškom kovu, alebo v tomto prípade kartou, bol schopný oddeliť vrchnú časť smartfónu. Vrchná stena s dotykovou vrstvou je veľmi krehká a pri oddeľovaní treba zachovať príslušnú opatrnosť. Dotyková obrazovka bola po odchýlení stále funkčná a tak jej výmena bude pomerne jednoduchým a rýchlym zásahom. Celý proces si môžete prezrieť v priloženom videu.

Náš tip
Nokia 6: Cenová bomba mieri do Európy, bude sa predávať aj v špeciálnej edícii | MWC 2017

To, čo Nokiu 6 robí tak robustnou, je však pevná kovová stredová doska vo vnútri. Tá sa pri ostatných smartfónoch nachádza len ojedinele. Doska chráni zvyšok komponentov a prináša patričnú odolnosť. Zvyšok komponentov pod deliacou doskou chráni ešte 19 skrutiek, ktoré slúžia takisto na zabezpečenie proti prehýbaniu.

Náš tip
Nokia 6, Nokia 5 a Nokia 3 budú dostávať pravidelné mesačné aktualizácie

Nový model tak aj po detailnom teste potvrdil očakávania a rozhodne by mal prežiť aj menej šetrné zaobchádzanie. Nokia 6 bude k dispozícii na európskom trhu v druhom kvartáli roku 2017 za predpokladanú maloobchodnú cenu 249€.

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+