MojAndroid

Nové Nokie majú k nám na Slovensko prísť už niekedy v priebehu mesiaca máj. Ich presne technické špecifikácie už poznáme a vieme aj to, za koľko sa budú predávať. Najnovšie video dokonca odhalilo, ako odolné nové sú, konkrétne teda Nokia 6. Práve tá je aktuálne najlepšie vybavenou Nokiou na trhu, ktorú by však už začiatkom leta mohol vystriedať nový high-end s modelovým číslom 8.

Ako sme sa už dozvedeli z tlačovej konferencie Nokie na MWC v Barcelone, tak jej telefóny bežia na čistom Androide Nougat. Ten má podľa prísľubu výrobcu dostávať nielen pravidelné aktualizácie s novými verziami operačného systému, ale aj mesačné záplaty, ktoré opravujú bezpečnostné chyby systému. Tie vydáva samotný Google.

Náš tip
Nokia 3 a Nokia 5: Hliníkové Android smartfóny s nekompromisnou cenovkou | MWC 2017

Vďaka tomu by nové Nokie mali patriť medzi hŕstku zariadení, ktoré môžeme označiť titulom najbezpečnejšie na trhu. Otázne nateraz ostáva, ako dlho bude Nokia svoje zariadenia podporovať. Životný cyklus aktualizácií zväčša nebýva dlhší ako 2 roky, pri niektorých zariadeniach to môže byť aj viac. Pri pohľade na cenovku nových Nokii je však otázne, ako dlho ich bude výrobca podporovať. Veríme však, že to aj vďaka čistému Androidu bude dlhšie ako pri iných cenovo dostupných smartfónoch.

Zdroj: twitter

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+