MojAndroid

Pred predstavením nových smartfónov Nokia v Barcelone na MWC 2017 bolo šumu okolo tejto značky skutočne veľa. Kto by si myslel, že po predstavení telefónov záujem utíchne, sa veľmi mýlil. Z táborov výrobcu HMD prichádzajú stále nové správy, ktoré svedčia o tom, že vzkriesenie legendárnej značky prebieha vo veľkom štýle. Teraz výrobca vydal aktualizáciu na Android 7.1.1 Nougat pre svoj model Nokia 6, a to ešte pred globálnym spustením predaja.

Náš tip
Nokia 6 podstúpila test, ktorý ukázal, ako je odolná | VIDEO

Jeden z prvých na trhu

Túto aktualizáciu doteraz dostala iba hŕstka zariadení a v drvivej väčšine ide o smartfóny Nexus a Pixel od Google. Nové smartfóny Nokia ale kladú veľký dôraz na to, že fungujú s čistým Androidom, ktorý je ale vynikajúco odladený. To umožňuje podobne včasné aktualizácie, ako je táto.

Pravidelné aktualizácie tu nekončia

Nokia 6 sa pritom už nejaký čas predáva v Číne. Je ale skutočne skvelé vidieť takýto záujem výrobcu o včasné aktualizácie. Ten sa okrem iného zaviazal, že nové smartfóny Nokia budú dostávať aj pravidelné mesačné bezpečnostné aktualizácie. Ak by ste o tomto prísľube pochybovali, možno vás presvedčí práve súčasná aktualizácia na telefón, ktorý sa vo svete ešte ani nepredáva. Veríme, že podobnú zákaznícku starostlivosť bude HMD preukazovať aj naďalej a bude tak skutočným konkurentom pre súčasné značky smartfónov.

Zdroj: The Android Soul via Android Authority

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+