MojAndroid

Zdá sa, že HMD to so svojimi smartfónmi myslí skutočne vážne. Neprešiel ani deň odvtedy, čo augustovú bezpečnostnú aktualizáciu dostali smartfóny Pixel a Nexus a teraz už oficiálne prichádza aj na modely Nokia 5 a Nokia 6.

To iba podčiarkuje, aké jednoduché je tieto telefóny aktualizovať na najnovšiu verziu operačného systému Android. Žiadne zbytočné úpravy, jednoducho systém priamo od Google. Minulý mesiac dostali smartfóny Nokia bezpečnostnú aktualizáciu dokonca ešte skôr ako modely Pixel a Nexus.

Zdá sa, že Nokia tak má v ruke skutočne atraktívny tromf. Neskoré aktualizácie sú jednou z najväčších slabostí ekosystému Android a častou výhovorkou fanúšikov iOS. Ak by Nokia dokázala udržiavať tento trend a aktualizovať svoje smartfóny rovnako rýchlo aj v budúcnosti, určite by si získala srdcia fanúšikov čistého Androidu a technológií ako takých. Uvidíme, aká bude situácia pri aktualizácii na nový Android O. Pôjde už o robustnejší update a zároveň o prvú reálnu skúšku pre výrobcu v tomto smere.

Zdroj: SuomiMobili via PhoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+