MojAndroid

Spoločnosť HMD Global sa po prevzatí značky Nokia síce na mobilnom trhu ešte stále len rozbieha, ale už teraz môže školiť lídrov a veteránov na trhu ako sa majú starať o svoje zariadenia. Pred časom prebehol verejný betatest Android 8.0 Oreo pre modely Nokia 5, 6 a 8. Finálnej verzie sa následne dočkali Nokia 7, Nokia 8 a tohtoročný model Nokia 6 (2018). Teraz začala spoločnosť uvoľňovať Android Oreo pre minuloročnú Nokiu 5 a Nokiu 6. Jediné modely, ktoré majú stále staršiu verziu systému, sú Nokia 2 a 3. Produkčný šéf spoločnosti Juho Sarvikas o update Nokie 5 a Nokie 6 informoval aj na svojom twitter účte.

Náš tip
Nokia 9 bude možno predstavená už na MWC 2018 v Barcelone

Čo prináša update?

Aktualizované sú verzie Nokie 6 s označením TA-1000 a TA-1003, teda prevedenia pre čínsky a globálny trh. Aktualizácia má veľkosť 1,6 GB. Prináša prepracované rozhranie s nastaveniami, optimalizovanú spotrebu energie, lepšie fotografie pri horších svetelných podmienkach a správcu procesov bežiacich na pozadí. U Nokie 5 sa jedná o globálnu verziu TA-1021. Veľkosť je 1,8 GB a majitelia smartfónu sa môžu tešiť napríklad na rýchlejšie štartovanie systému.

Kedy sa dočkajú Nokia 2 a Nokia 3?

Podľa Juho Sarkvisa by sa čoskoro mala dočkať aktualizácie aj Nokia 3. U Nokie 2 to bude trvať dlhšie, pretože by mala byť aktualizovaná na verziu Android 8.1. Tá je lepšie optimalizovaná pre zariadenia s 1 GB RAM. Je ale chvályhodné, že sa spoločnosť stará aj o tak lacné modely.

Zdroj: PocketNow

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+