MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | 2970 mAh nemusí stačiť každému

Zariadenie obsahuje akumulátor s celkovou kapacitou 2970 mAh, pričom ide o ľahko podpriemernú hodnotu oproti iným zariadeniam v danej cenovej kategórii. To však na prvý pohľad nemusí byť na škodu. Smartfón by sme mohli označiť ako štadardný “jednodenný” telefón, ktorý si popýta nabíjačku vo večerných hodinách, pričom sa nachádza už v červených číslach.

Pracovný deň by mal zvládnuť spoľahlivo, a to aj vďaka úspornému hardvéru a dobre optimalizovanému softvéru Android One. Ak sa však pozrieme na fakt, že toto zariadenie bude vyhľadávať najmä menej náročný používateľ, výdrž na batériu je úplne v poriadku aj oproti konkurencii. Celodenné používanie pritom v mojom prípade zahŕňalo aktívne využívanie sociálnych sietí, aktívne využívanie mobilných aplikácií a príležitostné sledovanie videa či príležitostné hranie hier.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Smartfón s názvom Nokia 5.1 si už môžete zakúpiť aj na slovenskom trhu v oficiálnej distribúcii, pričom k dispozícii by mal byť v modrom farebnom prevedení, a to ako v SingleSIM, tak aj v DualSIM verzii. Odporúčaná maloobchodná cena tohto zariadenia je na Slovensku 199 EUR s DPH. Toto zariadenie bude vhodné najmä menej náročným používateľom, ktorí neodkážu využiť masívny výkon vlajkových modelov. Zariadenie si poradí aj s jednoduchšími 2D hernými titulmi a Nokia nesklamala ani kvalitnou kovovou konštrukciou.

24.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+