MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Čistý Android doplnený o drobnosti

Jeden hlasný reproduktor v spodnej hrane prináša len základný zvuk. Rozhodne nie je vhodný pre akési dlhodobé počúvanie hudby, na vyzváňanie alebo príležitostné YouTube video však postačí. Po stránke softvéru je k dispozícii čistý Android s minimálnymi úpravami a zo zoznamu aplikácií navyše poteší aspoň vstavané FM rádio alebo funkcia NFC.

Multimediálnu výbavu následne dopĺňajú štandardné aplikácie od spoločnosti Google, vrátane titulov ako Hudba Play alebo Filmy Play. Fotografie následne zastrešuje aplikácia Fotky od spoločnosti Google. Ak chcete niečo navyše, napríklad aplikáciu pre nahrávanie zvuku, je potrebné stiahnuť si nejakú tú alternatívu z dielne tvorcov tretích strán prostredníctvom Obchodu Play.

FOTOAPARÁT | Jeden senzor prekvapí

Pomerne veľkým prekvapením bolo použitie jedného senzoru v prípade zadného fotoaparátu. V tejto cenovej kategórii môžeme nájsť aj zariadenia s dvojicou zadných fotoaparátov, ktoré ponúknu aj pokročilé funkcie navyše s možnosťou rozmazaného pozadia. Napriek tomu, že zariadenie obsahuje len jeden 16 MPix senzor, za výsledné fotografie sa vôbec nemusí hanbiť, a to najmä vzhľadom k tomu, koľko peňazí stojí pri samotnej kúpe. Za dobrých svetelných podmienok sú k dispozícii reálne farby, dostatočné detaily, a svoju prácu robí aj softvér, ktorý dobre obraz stabilizuje. S ubúdajúcim svetlom, pochopiteľne, kvalita klesá a prichádza šum.

K dispozícii je tiež výber manuálneho režimu pre fotografovanie či zobrazenie vodoznaku. Dôležitou informáciou je tiež to, že 16 MPix dostanete len v prípade fotografovania v základnom pomere strán 4:3. Zvoliť však môžete aj nižšie rozlíšenie alebo iný pomer strán. V prípade pomeru strán 16:9 klesne rozlíšenie na 12 MPix a v prípade 18:9 až na 11 MPix.

Smartfón vám umožní aj natáčanie videa zadnou kamerou v rozlíšení 1080p (30 fps), uložené bude vo formáte .3gp. Predná kamera ponúka maximálne 720p video. Ani jedna z týchto kamier tak nepodporuje prípadné 4K rozlíšenie videa. Zaujímavosťou je tiež to, že aplikácia Fotoaparát ponúka v prípade natáčania videa aj rozšírenie pre snímanie “live” video obsahu s prepojením napríklad na YouTube alebo Facebook.

Predná “selfie” kamera následne ponúka 8 MPix, pričom jej výsledky sú skutočne dobré a fotografie z tejto kamery budú rozhodne použiteľné na sociálne siete bez nejakej náročnej postprodukcie. Nechýba režim HDR, časovač, ale aj možnosť zapnutia alebo vypnutia režimu pre skrášlenie. Vzhľadom na cenu zariadenia ide o dobrú fotografickú výbavu, hoci druhý objektív zadného fotoaparátu by situácii rozhodne neuškodil. Ak si chcete pozrieť, ako tento telefón fotí, neváhajte a ukážky fotografií nájdete v galérii fotografií nižšie.

Galéria fotografií

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+