MojAndroid

Nokia očakáva, že ich nový 3D spôsob volania sa čoskoro stane štandardom. Preto povzbudzujú poskytovateľov sietí, výrobcov čipov a telefónov, aby zapracovali na najnovšej technológii a implementovali schopnosť “immersive calling” do svojich zariadení. Správu priniesol portál GizmoChina.

Cieľ tohto nového vývoja je podobný ako pri projekte Starline od Google. Avšak, technológia “immersive” telefonovania od Nokie má menej technických požiadaviek než konkurenčná technológia. Sám generálny riaditeľ nám efektívne predviedol ako si predstavuje budúcnosť hlasových hovorov. Podľa správ bol prítomný aj pri demonštrácii 2G volania.

Mohlo by vás zaujímať:

Základná technológia v hovoroch a výsledná kvalita boli po dlhú dobu v podstate rovnaké. Volanie využíva silnú kompresiu na zníženie veľkosti prenášaného súboru, čo sa nezmenilo, odkedy bola technológia prvýkrát vyvinutá. Aj keď súčasná infraštruktúra umožňuje prenos vysokokvalitného zvuku s viacerými kanálmi, stále používame monofonický systém. Aj preto je 3D audio volanie od Nokie významnou inováciou v technológii volania.

Nový spôsob dokáže oživiť, inak často nezaujímavú činnosť

“Systém umožní nielen počuť hovoriaceho, ale aj lepšie vizualizovať prostredie na druhej strane. Je to najväčší pokrok v živom hlasovom volaní od zavedenia monofonického telefónneho zvuku, ktorý sa používa v smartfónoch a počítačoch dodnes.”

Jenni Lukander, prezidentka Nokie

Jednou z výhod tejto novej metódy volania je, že nevyžaduje špeciálne zvukové zariadenia na simulovanie 3D efektu. Na vytvorenie pocitu údajne stačí stereo mikrofónová zostava, ktorú majú takmer všetky nové smartfóny.

Nokia G11
Nokia G11 | Zdroj: Nokia

Nokia plánuje licencovať novú technológiu a sprístupniť ju verejnosti v priebehu niekoľkých rokov. My sa už teraz tešíme na prototyp. Môže to z obyčajného volania vytvoriť zaujímavý zážitok.

Náš tip
Ak máte Apple zariadenie, Musk vás nepustí do svojej firmy. Môže za to táto vec
11.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+