MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, ktorá aktuálne stojí za značkou Nokia viackrát zdôrazňovala príkladnú starostlivosť o svoje smartfóny po stránke aktualizácií. Spoločnosť vo svojich vyhláseniach prisľúbila podporu smartfónov po dobu aspoň 18 mesiacov od oficiálneho uvedenia na trh. Najnovšia aktualizácia sa pripravuje pre najmenej vybavený model na trhu s názvom Nokia 3.

Náš tip
Nokia 3 a Nokia 5 | TESTUJEME, pýtajte sa

Nová aktualizácia zrejme už v auguste

Nokia 3 ako aktuálne najnižší model zo série smartfónov od spoločnosti HMD Global bol pôvodne uvedený na trh s pomerne aktuálnym systémom Android 7.0 Nougat. Juho Sarvikas zo spoločnosti HMD Global len nedávno potvrdil, že model Nokia 3 dostane aktualizáciu aj na novšiu verziu systému Android 7.1.1 Nougat. Nová aktualizácia systému dorazí už do konca augusta 2017.

Jeden z dôvodov, prečo spoločnosť HMD Global deklaruje výbornú softvérovú podporu svojich smartfónov môže byť aj nižší počet aktuálnych modelov na trhu. Vítaným pozitívom pre niektorých používateľov môže byť aj vstavaný Pixel Launcher, a teda prostredie čistého systému Android bez nadstavby od výrobcu.

Náš tip
Nokia predstavila novinky v segmente “hlúpych” telefónov

Páčia sa vám nové smartfóny Nokia? Zakúpili by ste si smartfón Nokia od spoločnosti HMD Global? Vyhovuje vám prostredie systému Android bez nadstavby od výrobcu? Vaše otázky či postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+