MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát:

Od smartfónu v cenovej relácii do 150 eur sa asi nedá toho veľa očakávať, no Nokia 3.1 má čo to ponúknuť aj v oblasti multimédií a fotoaparátu. Hlasný reproduktor je umiestnený v spodnej časti konštrukcie a ponúka dobrú hlasitosť aj kvalitu reprodukcie. Počúvanie cez 3,5 mm audio jack patrí do dobrého priemeru svojej triedy a väčšinu bežných používateľov určite nesklame. Multimediálne aplikácie má plne v rukách spoločnosť Google.

Fotoaparát má na papieri dnes už úplne bežné parametre. Disponuje 13 Mpix rozlíšením, LED bleskom a podporou natáčania videa v rozlíšení Full HD. Nie je teda ničím výnimočný, čo žiaľ platí aj o jeho kvalite. Tá je iba priemerná, čo v tejto cenovej kategórií znamená, že od Nokie 3.1 nemôžete očakávať žiadne veľké fotografické zázraky. V praxi to znamená, že pri dobrých svetelných podmienkach budú fotky dostatočne detailné a kvalitné. Často sa nám však stávalo, že boli preexponované alebo naopak podexponované. Nehovoriac o tom, že fotoaparát je pomalý nielen pri spúšťaní, ale aj počas práce s ním. Za šera alebo v noci sa rýchlosť zaostrovania ešte viac spomalí a značne narastá aj úroveň šumu.

Operačný systém: Android 8.0 Oreo

Asi najväčším lákadlom tejto Nokie je jej účasť v programe Android One. Znamená to, že je predurčená dostávať rýchle aktualizácie systému, vrátane bezpečnostných aktualizácií, a to v najčistejšej podobe od Googlu. Presne tak, ako ich dostávajú aj prémiové zariadenia Pixel. Iné ako natívne funkcie Androidu tu ale nehľadajte. To má však aj svoje výhody, a to najmä v podobe absencie zbytočných aplikácií a iných, pre používateľa nedôležitých, funkcií. To bude vyhovovať najmä tým ľuďom, ktorí svoj smartfón používaju predovšetkým na základné veci, akými sú napríklad telefonovanie, prehliadanie webových stránok či komunikáciu na sociálnych sieťach.

Konektivita:

Nokia 3.1 sa po stránke konektivity určite nedá zahanbiť. Podporuje technológiu Dual SIM, ako aj rýchle mobilné siete LTE. Prekvapením nie je ani prítomnosť WiFi v štandarde 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2 a GPS. Pochváliť musíme aj integrovanie NFC, digitálneho kompasu a gyroskopu. O káblové prepojenie zariadenia s PC alebo s nabíjačkou sa stará microUSB konektor. Už štandardom je možnosť výberu funkcií jednotlivých SIM kariet. To, s ktorou sa budete pripájať k mobilnému internetu alebo s ňou telefonovať a posielať SMS, si vyberiete priamo v nastaveniach alebo v aplikácií pre telefonovanie a SMS.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

28.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+