MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Bez výhrad

Displej nie je zbytočne veľký a ponúka 5,2-palcovú uhlopriečku s dostatočne vysokým rozlíšením 1440×720 px. Nejde o žiadny infinity displej ani nič podobné, no vzhľadom na cenovku sme ho tu ani neočakávali. Rámiky sú tiež bežné a Nokiu 3.1 tak určite nemôžeme označiť za bezrámikovú. Väčšine používateľov však tento fakt vyváži cenou a slušnými vlastnosťami zobrazovacieho panelu. Ten ponúka pestré farby, dobrý kontrast aj čitateľnosť na priamom slnku.

Z nastavení obrazu Nokia 3.1 neponúka žiadne zvláštne možnosti. Manuálne si môžete zvoliť nanajvýš úroveň jasu alebo zapnúť funkcie prebudenia dvojitým poklepaním či ambientného zobrazenia, ktoré prebudí obrazovku vtedy, keď dostanete upozornenie.

Výkon a pamäť: Má čo doháňať

Aj keď smartfón poháňa osemjadrový procesor, tak výkonu nie je na rozdávanie. Mediatek MT6750 nie je v spojení s Androidom 8.0 Oreo práve najrýchlejším. Počas nášho používania sme sa totižto veľakrát stretli so spomaleniami a zasekávaním, čo znepríjemňovalo prácu najmä vo chvíľach, keď sme potrebovali vykonať niektoré operácie rýchlo a bez zbytočného zdržovania. Žiaľ, v tomto nás Nokia 3.1 sklamala. To platí aj o hraní graficky náročnejších hier.

Aby toho nebolo málo, Nokia vás zrejme neohúri ani veľkosťou internej pamäte. Tá ponúka kapacitu 16GB, z ktorej je však pre používateľa využiteľných len niečo cez 4-5 GB. Rozšíriť ju však môžete pomocou pamäťovej karty microSD, ktorú je možné použiť aj pri dvoch SIM kartách. Výrobca totižto pre ňu vyhradil samostatný slot.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

28.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+